Remis Włochów, Argentyna lepsza od Urugwaju

13 listopada 2021 | 10:57 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Kolejny dzień walki o bilety na katarski mundial przyniósł kolejne występy piłkarzy Interu w reprezentacjach narodowych. Tym razem Nerazzurrich mogliśmy oglądać w barwach Włoch, Argentyny oraz Urugwaju.

W piątek wieczorem liderujący w tabeli grupy C Azzurri podejmowali znajdujących się tuż za ich plecami Szwajcarów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 po bramkach Widmera oraz Di Lorenzo. Mistrzowie Europy mogą odczuwać niedosyt, bowiem w 90. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jorginho - był to trzecia z rzędu jedenastka zmarnowana przez tego pomocnika w meczach międzypaństwowych. Nicolo Barella pojawił się w wyjściowym składzie Włochów i grał do 69. minuty, natomiast Alessandro Bastoni nie załapał się do kadry meczowej.

Dziś nad ranem mierzyły się ze sobą reprezentacje Argentyny i Urugwaju, w barwach których na murawie pojawiło się trzech Nerazzurrich. Lautaro i Vecino rozpoczęli spotkanie w podstawowych składach swoich zespołów, jednak zostali zmienieni odpowiednio w 55. i 64. minucie. Pomimo tego udało im się spotkać na boisku z Joaquinem Correą, który wszedł z ławki w 46. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem Albicelestes 1:0 po bramce Di Marii.