Uraz Sancheza, czerwień Vidala

17 listopada 2021 | 08:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być jeszcze gorzej. Podczas przygotowań do kluczowego meczu z SSC Napoli Simone Inzaghi musi borykać się z kłopotami zdrowotnymi kilku podstawowych graczy. Teraz do tego grona dołączył najprawdopodobniej także Alexis Sanchez.

Napastnik Interu już w 36. minucie spotkania z Ekwadorem musiał opuścić murawę z powodu problemów mięśniowych. W ciągu najbliższych kilku godzin powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących urazu, lecz występ Sancheza w najbliższą niedzielę stanął pod sporym znakiem zapytania.

Jeszcze wcześniej, bo już w 14. minucie z boiska wyleciał Arturo Vidal. Pomocnik obejrzał czerwoną kartkę za drastycznie wyglądający, choć nieintencjonalny faul na jednym z rywali. Mające ostatnio dobrą passę Chile przegrało 0:2 i wypadło ze strefy gwarantującej awans do przyszłorocznego Mundialu.

Grę w Katarze zapewnili sobie za to Argentyńczycy, którzy bezbramkowo zremisowali u siebie z Brazylią. Klasyk nie sprostał ogromnym oczekiwaniom kibiców i ekspertów, a zamiast futbolu na najwyższym poziomie sportowym byliśmy raczej świadkami wielu ostrych starć fizycznych.

Lautaro Martinez wybiegł w podstawowym składzie Albicelestes, lecz po przerwie na boisku zastąpił go już Joaquin Correa