Politano: Chcemy utrzymać przewagę

20 listopada 2021 | 03:13 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Niedzielny wieczór na Stadio Giuseppe Meazza będzie miał szczególne znaczenie nie tylko dla Luciano Spallettiego. Sporo do udowodnienia swojemu byłemu klubowi może mieć, chociażby Matteo Politano.

Włoski skrzydłowy odgrywał kluczową rolę w Interze prowadzonym przez wspomnianego wcześniej Spallettiego, lecz kompletnie nie pasował do taktycznych założeń jego następcy. Ostatecznie Politano pożegnał się z Mediolanem i otrzymał możliwość odbudowania formy w Neapolu.

Przed hitem 13. kolejki zawodnik Azzurrich wziął udział w audycji na antenie Radia Kiss Kiss:

- To będzie ważny mecz, który otworzy cykl bitew do końca grudnia. Naszym celem zawsze pozostaje zwycięstwo. Musimy dobrze poradzić sobie w tym miesiącu i w każdym meczu dawać z siebie wszystko. San Siro zawsze jest fascynujące. Gramy przeciwko świetnemu zespołowi, ale mamy świadomość naszej przewagi w tabeli. Naszym celem jest utrzymanie Nerazzurrich na dystans.

- Jesteśmy zjednoczoną i solidną grupą. To najbardziej zwarty zespół, w jakimkolwiek grałem. Pomagamy sobie nawzajem zarówno na boisku, jak i poza nim, co ma fundamentalne znaczenie w osiąganiu świetnych wyników. To wielka zasługa Spallettiego, który prowadzi nas z dbałością o każdy szczegół.

- Spalletti ma w sobie energię, którą przekazuje nam każdego dnia. W tym sezonie szukamy dojrzałości, której brakowało nam w przeszłości. Pragniemy zapewnić ciągłość wyników. Na dłuższą metę ten aspekt może mieć fundamentalne znaczenie.

Źródło: Radio Kiss Kiss

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich