Lider pokonany! Inter wygrał wojnę nerwów

21 listopada 2021 | 17:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Ufff!!! Co to był za mecz, co za końcówka! Po emocjonującym meczu Inter wygrał z SSC Napoli 3:2 i znacząco zmniejszył stratę do liderującego duetu. Dla gospodarzy bramki zdobywali Calhanoglu, Perisic i Lautaro. Dla gości trafiali Zieliński oraz Mertens.

7' Lautaro uprzedził Koulibaly'ego ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

10' Osimhen ukarany żółtą kartką.

16' Kontra Interu zakończona niecelnym uderzeniem Darmiana.

17' Napoli na prowadzeniu. Prosta strata Barelli w środku pola zaowocowała szybkim wyjściem rywali, które mocnym strzałem z pierwszej piłki wykończył Zieliński.

22' Piłka po strzale Barelli trafiła w rękę Koulibaly'ego. Sędzia początkowo nakazał grać dalej, ale po obejrzeniu powtórki odgwizdał jedenastkę dla gospodarzy.

24' Koulibaly oraz Inzaghi zostali ukarani żółtymi kartkami.

25' Calhanoglu pewnie wykorzystał rzut karny. Mamy remis!

34' Skriniar zablokował próbę Osimhena w polu karnym. Ważna interwencja Słowaka.

35' Rrahmani zobaczył żółtą kartkę.

35' Lautaro oddał sytuacyjny strzał obok bramki.

39' Niecelny strzał głową Osimhena.

41' Żółta kartka dla Calhanoglu.

43' Ospina obronił strzał Barelli.

44' Gol dla Interu!!! Perisic przedłużył piłkę dośrodkowaną przez Calhanoglu, a ta znalazła drogę do bramki. Ospina nie zdążył z interwencją.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

47' Ospina obronił strzał Lautaro z bliskiej odległości.

55' Petagna zastąpił na murawie poturbowanego Osimhena.

61' Przełamanie Byka!!! Correa indywidualnie wyprowadził piłkę z własnej połowy i dograł do Lautaro, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Ospinę.

62' Dzeko zastąpił Correę, Vidal zmienił Calhanoglu.

70' Ospina obronił strzał Perisicia.

72' Vidal z żółtą kartką.

75' Elmas i Mertens zastąpili Lozano oraz Insigne.

75' Dimarco i Gagliardini pojawili się za Barellę oraz Lautaro.

79' Gospodarze znów skarceni za prosty błąd. Niepotrzebna strata Dzeko, piłka wylądowała pod nogami Mertensa, a ten fenomenalnym uderzeniem z dystansu pokonał Handanovicia.

84' Zieliński uderzył nad bramką.

84' Żółta kartka dla Handanovicia za opóźnianie wznowienia gry.

86' Gorąco pod bramką Napoli. Rrahmani uprzedził Dzeko.

88' Satriano zastąpił Perisicia.

90+1' Niesamowita sytuacja! Handanovic obronił strzał głową Mario Ruiego z bliskiej odległości, futbolówka przeturlała się po poprzeczce i opuściła boisko.

90+2' Żółta kartka dla Dzeko.

90+8' Piłka na wagę remisu zmarnowana przez Mertensa. Pozostawiony sam w polu karnym Belg fatalnie przestrzelił.

90+8' Koniec meczu!!!

***

Inter - Napoli 3:2 (2:1)

Gole: Calhanoglu 25(k), Perisic 44, Lautaro 61 - Zieliński 17, Mertens 79.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 14 Perisic; 10 Lautaro, 19 Correa.
Rezerwowi: 21 Cordaz, 97 Radu, 2 Dumfries, 5 Gagliardini, 8 Vecino, 9 Dzeko, 11 Kolarov, 12 Sensi, 22 Vidal, 32 Dimarco, 33 D'Ambrosio, 48 Satriano.

NAPOLI (4-3-3): 25 Ospina; 22 Di Lorenzo, 13 Rrahmani, 26 Koulibaly, 6 Mario Rui; 99 Anguissa, 8 Fabian Ruiz, 20 Zielinski; 11 Lozano, 9 Osimhen, 24 Insigne.
Rezerwowi: 1 Meret, 12 Marfella, 2 Malcuit, 5 Juan Jesus, 7 Elmas, 14 Mertens, 31 Ghoulam, 37 Petagna, 68 Lobotka

21 listopada 2021 | 17:51

Do tej pory bylismy lepsi ale mielismy pecha (mecz z Milanem i Juve), czas zeby w koncu dopisalo szczescie. Po zwyciestwo!!!

Kacperi

Kacperi

21 listopada 2021 | 18:22

:((

21 listopada 2021 | 18:50

Jaki wynik by nie byl ale widze walke widze serce, widze ambicje! Tak trzymac. Jedziemy z nimi na ostro!!

Kacperi

Kacperi

21 listopada 2021 | 18:52

Pięknie narazie. Forza inter! Oby na drugą połowę wyjść z takim samym zaangażowaniem

21 listopada 2021 | 19:22

Lautarooooooooooo. Inter!!!!!!

Dla takich chwil warto zyc

21 listopada 2021 | 20:00

Tak jeeeeesttt odrabiamy!!! Forza Inter!!!

21 listopada 2021 | 20:01

Najlepszy mecz w tym sezonie

observer

observer

21 listopada 2021 | 20:02

Żenująca postawa w drugiej połowie, więcej szczęścia niż rozumu, jedyne co cieszy to przełamanie Lautaro o wyniku nie piszę po farcisko i tyle. Inzaghi nie ma mentalnie tego czegoś co przechodziło by do głów zawodników.

SINDBADSZYDERCA

Pazza Inter

21 listopada 2021 | 20:03

Jezu co za mecz

21 listopada 2021 | 20:04

Takie mecze lubię emocje ,świetna gra przez duży fragment spotkania, końcówka nerwowa, ale liczę że ten mecz zbuduje chłopaków i pójdą za ciosem

brujo666

brujo666

21 listopada 2021 | 20:05

Trzeba być bezmózgiem żeby po raz kolejny zrobić takie same zmiany . Nic się ten inzaghi nie uczy na błędach. Dobrze, że mamy te 3pkt bo to co się działo w końcówce to cud, że nie straciliśmy na 33. A mecz był pod kontrolą. Do czasu zmian rewelacyjna postawa Interu.

shakurspeare

Observer nie wiem czego ty oczekiwałes xd

21 listopada 2021 | 20:07

Jezus co za mecz, na szczęście utrzymaliśmy wynik! Forza Inter!!!

smerf1600

smerf1600

21 listopada 2021 | 20:10

Inzaghi znowu przetragiczne zmiany, czy chłop nie rozumie że Gagliardinho to proszenie się o bramke? Dzeko ostatnie mecze kopie się po czole i dziś sprezentował też gola Napletom, i ten młokos Satriano na końcówkę kiedy trzeba bronić wyniku...

observer

observer

21 listopada 2021 | 20:17

shakurspeare - ok w sumie chyba masz rację, cieszmy się, że w końcu wygraliśmy z kimś z topu cudem bo cudem ale jednak. Osobiście wybieram jednak pragmatyzm Antonio od ,,radosnej" taktyki Simone ;)

Simone ogarnij te zmiany bo daleko nie zajedziesz. Dzeko i Vidal to dziś tragedia. Ściąga dobrego Correa świeżo po asyście... Gdzie tu logika ?

Kacperi

Kacperi

21 listopada 2021 | 20:20

Brawo chłopaki. Najlepszy mecz w sezonie ogólnie. Komentarz najlepszy jaki słyszałem brawo eleven. Świetne pierwsza połowa, trochę gorsza druga ale ważne przełamanie i naprawdę ładna gra mimo co. A galiardini trzeba z nim kontrakt rozwiązać i tyle w temacie.
Forza inter! Forza inzhagi,

21 listopada 2021 | 20:30

Widze tu grono pseudo interistów których boli zwycięstwo. Po porażce można by było wylać wiadro pomyj, a tak trzeba wylać pół wiadra po kombinacji jak to zrobić. Pluję na takich "fanów" jak wy. Inter to nie jest wasze życie, Inter to nie jest wasz rytm tygodnia, Inter nigdy nie byl w waszych sercach. Żegnam

Bonhart25

Bonhart25

21 listopada 2021 | 20:33

Przed meczem brałbym w ciemno remis a tu proszę, jaka miła odmiana w meczu z dobrą drużyną :) Ale mogliby już nam darować te końcówki..

21 listopada 2021 | 20:35

Mistrz Kraju bral by remis z ogórkiem który nigdy nic nie wygrał. Chłopie troche pewności siebie i podnieś wzrok z podłogi

Bonhart25

Bonhart25

21 listopada 2021 | 21:26

Pepesz1908 - przypomnij z iloma drużynami z topu wygraliśmy w tym sezonie? Już z choćby z tego powodu (pomijając, że po reprezentacjach różnie nam idzie, albo że De Vrij jest kontuzjowany) można było podejść ostrożnie co do wyniku. Poza tym co to za argument: mistrz kraju vs "ogórki, które nic nie wygrały"? To już nie liczy się forma tylko zasługi?

21 listopada 2021 | 21:33

W kwestii pewności siebie liczą się tylko zasługi. Ja patrząc po kibicach Interu widzę że są spore kompleksy nawet przed drużynami ze środka tabeli. Jesteśmy Mistrzami. Nie toleruję podejscia "remis biore w ciemno", czy czy innego schylania głowy. Zawsze wychodze z podejsciem ze jestesmy LEPSI. bo jestesmy. To pokazuje ten i poprzedni sezon

21 listopada 2021 | 21:35

A przypomnij od ilu druzyn z topu bylismy gorsi?

Bonhart25

Bonhart25

21 listopada 2021 | 21:39

No właśnie z większością "zremisowaliśmy"

Bonhart25

Bonhart25

21 listopada 2021 | 21:40

Z tego co kojarzę to przed meczem Napoli było pierwsze w tabeli i na 12 meczy wygrało 10 więc formę mają co najmniej "dobrą". Skoro już uzależniasz wszystko od zasług to od razu niech Scudetto pójdzie do Juevntusu, w końcu wygrali najwięcej razy w historii. Po prostu mylisz kompleksy z trzeźwą oceną sytuacji. Na szczęście to jest piłka nożna i tutaj nawet murowany faworyt może w każdym meczu przegrać bo inaczej po co byłoby to oglądać ;)

21 listopada 2021 | 21:53

Zwycięstwo dalo nam dwóch zawodników co są bardzo krytykowani Lautaro pokazał że jest jeden z najlepszych napastników na świecie i jego się nie ściąga z boiska P.Inzaghi bo to mogło się skończyć katastrofą A drugi krytykowany to Handanovic tą interwencją pokazał że jest mistrzem w swoim fachu Mam nadzieję że mistrz powrócił na właściwą ścieżkę

21 listopada 2021 | 21:59

Super mecz. Karny jak dla mnie kluczowy, bo szybko dostaliśmy wiatru w żagle. Jeden skowronek wiosny nie czyni ale gra Lautaro z Correą dużo lepiej wygląda niż z Dżeko. Nie cofa się tyle inszuka z nim gry.

Zespół coraz lepiej wygląda. Powoli wszystko sie zazębia i nic tylko czekać na kolejne zwycięstwa.

Dużo zawodników na plus. Szczególnie cieszy, że Hakan idzie do góry, bo brakowało trzeciego do środka w formie. Na minus niestety zmiany. Gagliardini powinien mieć zakaz gry w meczach z pierwszą szóstką. Dżeko też niestety nie pokazuje się z dobrej strony jak gramy z najlepszymi. Przez jego stratę poszła druga bramka.

Teraz wyjść z grupy w LM, zbierać pkt w lidze. Wszystko w nogach i głowach piłkarzy i sztabu. Oby tak dalej. Forza Inter!

Oba

Oba

22 listopada 2021 | 01:03

A co Gagliardini takiego zrobił, ze spotyka go taka krytyka tutaj? Dzeko zawalił nam bramkę, to fakt. Simone znów spierdolil ze zmianami i nie wiele brakowało, a oddalibyśmy mecz, który wydawał się już być pod pełna kontrola. Zmiany nie tyle złe, bo niby kogo miał wpuścić, ale przeprowadzone w złym momencie. Trzeba było spokojnie pograć przy 3-1 z 10 min, zobaczyć co się dzieje i dopiero zmieniać. Niestety, ale Simone ma z tym duży problem i to nie zwiastuje niczego dobrego. Teraz Szachtar, wygrajmy to i będzie względny spokój w LM i będzie można skupić się na odrabianiu tych 4 pkt w lidze.

22 listopada 2021 | 08:55

No właśnie chodzi o to, że Gagliardini jedyne co zrobił, to wielką wyrwę w środku boiska. Nie kojarzę jednej dobrej interwencji, podania otwierającego. Wszedł i zaczęlismy grać w dziesiątkę. Jeszcze sie sprawdza na jakieś Cagliari czy Spezię ale z lepszymi mocno odstaje, a to też już nie jest zawodnik którego czeka jakią większy postęp.

master

master

22 listopada 2021 | 10:05

Widzę, wiadro pomyj na Inzaghiego za zmiany... jakich innych zmian byście dokonali?
1/Wpuścilibyście Dumfriesa? Człowiek dał w nagrodę remis Juventusowi w 90 minucie - Inzaghi wyciągnął wnioski i go nie wpuścił.
2/ Czas na ocenę pierwszych zmian: Correa poprosił o zmianę, wszedł Dżeko - człowiek, który strzelił najwięcej w tym sezonie (piszecie, że to błąd - pewnie trzeba było wpuścić Satriano chociaż czekajcie to podobno też był błąd z tego co piszecie), druga zmiana to Vidal za Hakana, Turek grał dobry mecz ale miał żółtą więc wchodzi w jego miejsce zawodnik, który z ławki poza Correą zrobił chyba najwięcej dobrego w tym sezonie.
I teraz uwaga - oba wzmocnienia dają ciała i uwaga uwaga - wina Inzaghiego - hahahahahaha (proszę o sugestie co należało zmienić inaczej)
3/ Kolejna podwójna zmiana, zluzowanie Perisicia na wahadle i przesunięcie go na atak bo tam też potrafi pograć, schodzi zmęczony Lautaro i Barella bo w środę następny ważny mecz tym razem w LM, mamy dwa gole przewagi, Napoli oddało do tej pory chyba 1 czy 2 strzały poza golem Zielińskiego więc czemu Inzaghi miałby uważać, że wprowadzenie Gagliardiniego, który był pod ręką przez ostatnie 2 tygodnie nie udźwignie podawania do najbliższego? Piszecie, że to wina trenera.

Pomimo tych nietrafionych zmian Napoli nic nie zrobiło. I teraz uwaga uwaga Dżeko dostaje piłkę na 40 metrze i się Ronaldinho Gauczo załączył i się kiwa z 3-4 przeciwnikami, pewnie chciał później ruszyć w 60 metrowy rajd i wbiec do pustej bramki mijając Ospinę jakimś elastico czy rainbowem, niestety nie pykło i strata piłka spada pod nogi Mertensa a ten jak stał tak przymierzył nie do obrony. Po czym Napoli rozpoczyna walkę o przetrwanie - ale uwaga przecież to wszystko wina Trenera!! To, że patałachy zarabiające po 6-7 mln za sezon zachowują się jak dzieci we mgle...