CAMPIONI 2021

 

Inauguracja stadionu w 2027 roku

24 listopada 2021 | 08:32 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Podczas Italian Sports Day na EXPO Dubaj Alessandro Antonello reprezentował Mistrzów Włoch. Dyrektor Interu przedstawił ścieżkę rozwoju klubu z Mediolanu. W swoim wystąpieniu zwrócił także uwagę na bardzo ważny i w ostatnim czasie gorący temat, a mianowicie budowę nowego stadionu. Według Antonello inauguracja nastąpi w 2027 roku.

- Istotne w rozwoju są także nasze obiekty. W 2019 roku przenieśliśmy się do nowej siedziby klubu w sercu nowej, innowacyjnej dzielnicy Mediolanu, a także odnowiliśmy nasze obiekty sportowe, od centrum szkoleniowego pierwszego zespołu w Appiano Gentile po boiska dla sektora młodzieżowy. Nowe, innowacyjne i nowoczesne struktury odzwierciedlają ambicję i przyszłą wizję klubu. Zostały one stworzone z myślą o osiąganiu nowych i coraz wyższych standardów jakościowych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska i kwestii zrównoważonego rozwoju

- Niezbędny dla zapewnienia ożywienia klubom i miastu jest projekt nowego stadionu w Mediolanie, przy którym będzie sportowa dzielnica. Naszą ambicją jest zbudowanie nowoczesnego, innowacyjnego obiektu, co odzwierciedli poziom naszych kibiców, sportoców oraz miasta. Będzie to konstrukcja, która będzie aktywna przez 365 dni w roku i tchnie nowe życie w całej dzielnicy.

- Zwycięski projekt zostanie wkrótce ogłoszony. Inauguracja nowego stadionu zaplanowana jest na 2027 rok. Korzystając z okazji proszę wszystkie obecne tu na EXPO2020 instytucje o wsparcie nas w tym projekcie, co jest ważne nie tylko dla miasta Mediolan, ale dla całego kraju i systemu piłkarskiego, bowiem Stadio Giuseppe Meazza będzie bohaterem ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Mediolanie-Cortina.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich