Dzeko: Musieliśmy uzbroić się w cierpliwość

24 listopada 2021 | 22:10 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Zwycięstwo z Szachtarem Donieck było możliwe dzięki Edinowi Dzeko, który zdobył dwie decydujące bramki. To było dziesiąte trafienie Bośniaka w tym sezonie (7 w Serie A i 3 w Lidze Mistrzów). Ponadto był to jego pięćdziesiąty gol w europejskich pucharach. Dziś Dzeko odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu, a po spotkaniu udzielił krótkiego wywiadu.

- W pierwszej połowie przegapiliśmy wiele okazji, ale musimy również oddać należne uznanie Trubinowi, który dobrze bronił. W takich meczach trzeba uzbroić się w cierpliwość, starać się nie tracić gola, a później naciskać, tak jak to zrobiliśmy w drugiej połowie.

- Nie wiedziałem, że strzeliłem pięćdziesiąt goli w pucharach. Liczyła się bramka dla Interu, te trzy punkty są fundamentalne i przybliżają nas do 1/8.

- Wydawało się, że to jakieś przeklęte spotkanie, w którym nic nie trafiamy. Inzaghi powiedział nam, żebyśmy byli spokojni i kontynuowali grę tak, jak w pierwszej połowie. Byśmy nie pozwalali im grać w środku pola. Lautaro i ja staraliśmy się szczególnie w pierwszej połowie. Musieliśmy jednak w końcu wykorzystać okazję. Zdobywam bramki i dlatego Inter mnie wziął. Staram się wnieść swój wkład w zwycięstwa drużyny.

Źródło: inter.it