CAMPIONI 2021

 

Cordoba: Scudetto? 80% dla Interu

27 listopada 2021 | 10:09 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Może nie wszyscy kibice Interu są świadomi, że jedną z osób odpowiedzialnych za sukcesy Venezii w ostatnich latach jest nasz dobry znajomy Ivan Cordoba. Kolumbijczyk pełni w klubie rolę doradcy zarządu i mocno angażuje się w jego rozwój. Przy okazji ligowego starcia obu zespołów ex-Interista udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport.

- Nigdy nie studiowałem warsztatu Simone Inzaghiego, ale myślę, że spełnia pokładane w nim nadzieje. Dla niego to też istotne wyzwanie. Wyzwanie niełatwe, ale jedno z tych, z którymi pragniesz się zmierzyć. Opuścił strefę komfortu w Lazio i objął mistrzowski zespół, z różnymi celami i zawodnikami. Ktoś może powiedzieć, że łatwo jest pracować za duże pieniądze, ale to nie jest takie oczywiste.

Jako były znakomity obrońca Cordoba największą uwagę poświęca defensorom:

- Milan Skriniar jest bardzo silny, lecz jedynym graczem, bez którego nie możemy się obejść jest Stefan de Vrij. On zapewnia odpowiedni balans. Nasza linia obrony u Jose Mourinho była zupełnie inna. Zawsze graliśmy czwórką, więc trudno o porównania.

- Scudetto? Chcę być pewny siebie, więc powiem o 80% szans, nawet jeśli obecnie Inter jest nieco z tyłu. Podobnie było zresztą przed rokiem. Zwycięstwo z Napoli dało ogromny impuls. Poczucie, że jesteś zwycięzcą, daje ci inną motywację. To będzie dobra rywalizacja z Milanem i Napoli. Może jestem tak pozytywnie nastawiony, ponieważ jestem kibicem, ale Inter ma znacznie mocniejszy i szerszy skład.

Przy okazji meczu z Venezią nie mogło zabraknąć też wspomnienia Alvaro Recoby, którego historia pięknie łączy oba kluby:

- Chino był wyjątkowym graczem. Miał unikatowe umiejętności, zrobił wiele dobrego dla Interu oraz Venezii. Jego lewa noga była legendarna, posyłał piłkę tam, gdzie chciał. To była przyjemność obserwować jego grę, jego rzutu wolne, nawet rożne. Posyłał piłkę wprost na twoją głowę, więc jeśli nie trafiłeś, to była wyłącznie twoja wina.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich