CAMPIONI 2021

 

Inzaghi: Do lutego skupiamy się na lidze

28 listopada 2021 | 00:11 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Za Interem niezwykle udany tydzień. Nerazzurri wygrali trzy mecze, dzięki czemu zbliżyli się do czołówki Serie A i awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W pomeczowej rozmowie ze Sky Simone Inzaghi nie ukrywał, że cieszy go bardzo dobra dyspozycja drużyny. 

- To wspaniały moment. Niezwykle ważny tydzień zakończyliśmy zwycięstwem, w którym pokazaliśmy charakter. Zaprezentowaliśmy wspaniały futbol, jedyny minus to zbyt późno zdobyta druga bramka. Przeciwko tak dobrze zorganizowanemu zespołowi jak Venezia nie możesz pozwolić na chwile niepewności.

- Jestem zadowolony z naszej postawy, przecież to miał być sezon przejściowy. Przybyłem tu i zobaczyłem, że jestem w firmie, gdzie każdy chce mi pomóc na wiele sposobów, a piłkarze są wyjątkowi i stale się rozwijają. Musimy to kontynuować. Pierwszym celem była faza pucharowa Ligi Mistrzów i to już osiągnęliśmy. Dzięki temu do lutego możemy skupić się wyłącznie na Serie A, wyłączając mecz z Realem o 1. miejsce w grupie.

- Nie było potrzeby mówić drużynie, że możemy wygrywać bez Lukaku i Hakimiego, jest tu wielu świetnych graczy. Do grona nieobecnych należy też dodać Eriksena, ale wzmocniliśmy się piłkarzami, którzy dają z siebie wszystko i teraz krok po kroku musimy starać się utrzymać dobrą dyspozycję.

- Darmian i Perisić radzą sobie fantastycznie. Szkoda mi Matteo, zgłosił kontuzję i teraz martwimy się o jego zdrowie. Oby to nie było nic poważnego. Calhanoglu także robi postępy, jednak po wyzwaniach ostatnich dni spędził trochę czasu u masażysty, przez co zdecydowałem się go oszczędzać.

- Zgodzę się że wyprawa do Wenecji to spore wyzwanie, także logistyczne. Mam stąd dobre wspomnienia, jeszcze grając w Lazio zdobyłem tu dwie bramki w meczu Coppa Italia.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

master

master 28 listopada 2021 | 11:16   

Ok żartowniś z Ciebie moim zdaniem na bank na Real wyjdzie na maxa, żeby ominąć chociażby L'pool czy City. Real jest prędzej w naszym zasięgu.

domi

domi 28 listopada 2021 | 14:33   

I przypominam że w styczniu Superpuchar, warto jednak mieć go w głowie

superofca

superofca 28 listopada 2021 | 20:51   

"Dzięki temu do lutego możemy skupić się wyłącznie na Serie A, wyłączając mecz z Realem o 1. miejsce w grupie."

Master, nawet nie przeczytałeś...
Domi, też uważam, że warto super puchar zdobyć.

master

master 29 listopada 2021 | 10:08   

dzięki, faktycznie przeoczyłem to zdanie... kolejny akapit pamiętam, że czytałem więc musiało coś paść na oczy :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich