Inzaghi: Małe szanse na De Vrija, może Bastoni

3 grudnia 2021 | 15:04 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Poprzednia wizyta w stolicy Italii zakończyła się porażką w starciu z Lazio. Teraz Simone Inzaghi i jego zawodnicy postarają się o znacznie lepsze zakończenie wyjazdowej rywalizacji z Romą. Szkoleniowiec Nerazzurrich wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem.

- Zawsze miło jest wrócić do Rzymu, zwłaszcza na tak ważny mecz. To już nie są dla mnie derby, jestem całkowicie skupiony na Interze i wiemy, że zmierzymy się z silnym zespołem.

- To będzie przyjemność spotkać zdobywcę potrójnej korony. Nigdy go nie spotkałem, nie znamy się. To będzie dla niego szczególna gra, ale musimy być jeszcze bardziej ostrożni, ponieważ znamy jego cechy i historię. 

- To będzie wyjątkowy mecz dla Edina, ale nie rozmawialiśmy o tym. Trenował intensywnie przez ostatnie kilka dni. Zagrał dobrze po wejściu na boisko ze Spezią.

- Nadal jesteśmy bez Ranocchii i Darmiana. Nie ma zbyt wielu szans na powrót De Vrija i Kolarova. Myślę, że będą dostępni dopiero na Real lub Cagliari. Bastoni nie ma już gorączki, ale jeszcze z nami nie trenował. Niektórzy gracze byli trochę poobijani, więc będę musiał ocenić ich stan. Nie jest łatwo grać co trzy dni. Więcej uwagi powinno poświęcać się terminarzowi, zwłaszcza przy okazji meczów międzynarodowych. My, trenerzy, musimy się dostosować i robimy to.

- Mecz z Romą jest najważniejszy w tym cyklu. Zagramy z silnym zespołem, który ma swoje wartości. Będziemy musieli rozegrać ostrożne spotkanie jak prawdziwy Inter. Zyskaliśmy ciągłość wyników. Zawsze osiągaliśmy dobre wyniki, ale traciliśmy punkty przez pewne incydenty lub decyzje dotyczące jedenastek. Takie rzeczy mogą zdarzyć się w piłce nożnej, ale musisz upewnić się, że w końcu wszystko pójdzie po twojej myśli.

- Lautaro musi iść taką drogą, jest bardzo młody. Może się znacznie poprawić. Jestem bardzo zadowolony z niego i reszty napastników. Wykonują bardzo dobrą robotę i pomagają nam w defensywie. Lautaro strzelał gole w trzech ostatnich meczach i mam nadzieję, że nadal będzie to robił.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 3 grudnia 2021 | 17:25   

Trzeba wyjść takim składem który nie będzie narażał na jakaś kontuzje zawodników


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich