Veni, vidi, vici. Inter ograł Romę

4 grudnia 2021 | 17:07 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu Interu i pełna kontrola po przerwie. Nerazzurri wygrali z Romą 3:0 i będą mogli wracać do Mediolanu w szampańskich nastrojach. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Calhanoglu, Dzeko i Dumfries.

1' Ofensywne wejście Zaniolo, ale Shomurodov uderzył niecelnie.

15' Co za gol dla Interu! Hakan Calhanoglu zdecydował się na uderzenie bezpośrednio z rzutu rożnego, czym kompletnie zaskoczył rywali. Goście na prowadzeniu!

21' Niecelny strzał Dzeko.

24' 2:0 dla Interu! Składna akcja Nerazzurrich, Hakan podał do Dzeko, a ten z łatwością dopełnił formalności.

28' Calhanoglu znów próbował zaskoczyć z rzutu rożnego, ale futbolówka została wybita poza pole karne.

29' Rui Patricio obronił strzał Dzeko.

31' Wrzutka Perisicia i nieznacznie niecelna główka Dzeko.

37' Vina oddał strzał, który ofiarnie zablokował Dumfries. Holender uratował kolegów.

37' Ibanez ukarany żółtą kartką.

39' Znakomita piłka od Bastoniego i świetne wykończenie głową Dumfriesa. Inter 3 Roma 0!!!

44' Mocno niecelny strzał Calhanoglu.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

47' Żółta kartka dla Barelli.

59' Vidal zmienił Barellę, Sanchez zastąpił kontuzjowanego Correę.

61' Bove w miejsce Kumbulli.

63' Mancini z żółtą kartką.

66' Vidal minął się z piłką w dogodnej sytuacji.

72' Bardzo niecelny strzał Mkhitaryana.

75' Żółta kartka dla Zaniolo.

76' Vecino i Dimarco zastąpili Dzeko i Bastoniego.

82' Tylko boczna siatka po strzale Zaniolo. To mógł być gol honorowy.

83' Sensi zastąpił Calhanoglu.

86' Kolejna składna akcja Interu i pudło Sensiego.

90+1' Niecelna główka Perisicia.

90+1' Volpato zmienił Veretout'a.