Inzaghi: Chcemy zagrać wielki mecz

6 grudnia 2021 | 19:30 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Simone Inzaghi znalazł sposób na przełamanie złej passy Interu w Lidze Mistrzów i wprowadził zespół do fazy pucharowej tych rozgrywek. Na konferencji prasowej trener Nerazzurrich podkreślał wagę jutrzejszego meczu, którego stawką będzie awans z grupy z pierwszego miejsca.

Jutrzejsza rywalizacja będzie niezwykle istotny dla obu zespołów. Chcemy zagrać wielki mecz, już w pierwszym spotkaniu pokazaliśmy klasę. Benzema może nie wystąpić, ale w ostatnim meczu Jović miał bramkę i asystę.

- Dziś znam się z piłkarzami dużo lepiej, spędzamy razem sporo czasu. Dobra seria podnosi naszą samoocenę.

- Wyniki Ancelottiego mówią same za siebie. Rozmawialiśmy przed poprzednim meczem, to zawsze wielka przyjemność podyskutować z nim o piłce. Cieszą mnie jego dobre rezultaty w LaLidze, powinien być za to bardzo chwalony, mówimy o wielkim trenerze z wielkimi sukcesami.

- Na pewno nie będzie Darmiana, Ranocchii i Satriano, wypadł także Correa. Bardzo żałuję, bo był na fali wznoszącej, to piłkarz którego znam bardzo dobrze i miał swój moment. To spora strata, ale postaramy się go zastąpić. Lautaro nie zgłaszał problemów, de Vrija i Kolarova musimy jeszcze obejrzeć podczas zajęć.

- W pierwszym spotkaniu graliśmy świetnie i zasłużyliśmy na więcej. Jutro zmierzymy się z Realem na ich terenie, ale będzie trochę naszych fanów. Musimy wyjść na boisko pewni siebie, ze świadomością, że zrobiliśmy coś ważnego dla naszych fanów. Dzięki dobrej postawie udało nam się wywalczyć awans już po piątej serii gier.

- Dla trenera to powód do dumy, że może dać każdemu zagrać. Cieszy mnie że ci, którzy uzbierali mniej minut, wychodzą na murawę i grają bardzo dobrze. To grupa profesjonalistów, na każdej sesji muszę zaproponować im coś nowego. 

- Jutrzejszy mecz będzie niezwykle istotny, w liczącej ponad sto lat historii klubu udało się tu wygrać zaledwie raz. Pragniemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, zależy nam na dobrym wyniku w tym jakże istotnym spotkaniu.

Vinicius to zawodnik o wysokiej jakości, w dodatku w tym sezonie cechuje go powtarzalność. Jutro trzeba będzie na niego zwrócić szczególną uwagę, jednak można tak powiedzieć o całej jedenastce Realu.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 6 grudnia 2021 | 22:26   

Ja De Vrija bym nie wystawiał, o życie nie walczymy a lepiej nie ryzykować jego zdrowiem

vlodek2532

vlodek2532 7 grudnia 2021 | 09:27   

Z drugiej strony awans z drugiego miejsca to 50% na potyczkę na wyspach a zostaje jeszcze Bayern i koniec przygody pod tytułem liga mistrzów 2021/22. Fajnie było by zajść gdzieś wysoko, zwrócić na siebie uwagę, może ktoś odkupi klub od zhanga wreszcie. (edycja 2021.12.07 09:29 / vlodek2532)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich