Diego Milito: Bernabeu to mityczny stadion

7 grudnia 2021 | 14:16 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Diego Milito cieszy się czasem spędzanym z rodziną po pracy jako dyrektor sportowy Racingu. Były napastnik Interu opowiada o tym dzisiaj w rozmowie z AS-em.

- To doświadczenie było piękne, ale wyczerpujące – mówi o swojej roli w argentyńskim klubie – Osiągnęliśmy cele, które sobie wyznaczyliśmy. Wszystkie role są trudne, ważna jest praca z pasją. W każdym razie nic nie jest porównywalne do gry w piłkę nożną.

Dziś wieczorem mecz Real Madryt-Inter Mediolan i Nerazzurri mają szansę zająć pierwsze miejsce w grupie. - W piłce nożnej zawsze trzeba w to wierzyć – mówi Milito – To mecz na najwyższym poziomie, Inter może wygrać. Oczywiście jest to trudne, zmierzą się z Realem, to wiele znaczy. Ale mogą zagrać świetny mecz i wygrać. To zespół z dobrym trenerem i dobrymi zawodnikami.

Sam Milito strzelił cztery gole w meczu z Realem, kiedy grał w Saragossie. - To wspomnienia, które pozostają na zawsze – mówi – w historii i dla mnie. Zdobycie czterech goli w meczu jest trudne, wyobraź sobie w tym momencie Real był Galacticos. To są noce, o których marzysz. Bernabeu to mityczny stadion. Grało się tu z przyjemnością, dało mi największą radość w karierze, ale przegraliśmy też finał Pucharu z Espanyolem.

Podobnie jak Zanetti, Milito również był bliski gry dla Realu – Było dwukrotne podejście. Pierwsze w Saragossie, ale nie wiem, co się stało. To byłby ważny krok w mojej karierze. Drugi po finale Ligi Mistrzów, z przybyciem Mourinho. Jednak nie zrobiłem tego. Byłem bardzo szczęśliwy w Interze. Lautaro? Widzę, że jest szczęśliwy w Interze. Jest w klubie na najwyższym poziomie w Europie. Ma cechy, aby kontynuować w ten sposób, jest bardzo młody. On ma cechy, by grać w Interze, Realu, Barcelonie lub innych świetnych klubach, ale już jest w najlepszym klubie.

Na koniec osobista przyszłość:

- W tej chwili komentuję włoskie drużyny w Lidze Mistrzów, to dobra okazja, aby pozostać w kontakcie z piłką nożną. Jestem wolny i korzystam z okazji, aby porozmawiać z trenerami i byłymi kolegami z drużyny. Pozwala mi to się szkolić i kontynuować naukę. W przyszłości zobaczymy….

Źródło: as

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich