Adani: Inter może grać spektakularny futbol

7 grudnia 2021 | 14:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Były obrońca Interu Daniele Adani uważa, że ​​obecna forma Nerazzurrich umieszcza ich w towarzystwie Manchesteru City, Liverpoolu i Bayernu Monachium.

W rozmowie z BoboTV, Adani określił styl gry swojej byłej drużyny jako „spektakularny” i porównał go z niektórymi elitarnymi drużynami Europy.

Inter pokazał swoją najlepszą formę od powrotu z przerwy międzynarodowej, z pięcioma zwycięstwami w pięciu we wszystkich rozgrywkach, co jest uczciwym odzwierciedleniem tego, jak wyglądali na boisku.

Ten rodzaj formy jest podobny do tego, czego oczekuje się od najbardziej dominujących klubów w Europie, takich jak Bayern i City, od których oczekuje się, że nie tylko wygrają znaczną większość swoich meczów, ale także będą grać atrakcyjną piłkę nożną.

Nerazzurri zmierzą się z innym dużym europejskim zespołem, Realem Madryt w Lidze Mistrzów tego wieczoru, a w dalszej części rozgrywek mogą również spotkać się z takimi drużynami jak City, Liverpool czy Bayern.

Adani stwierdził, że - Inter zagrał spektakularną piłkę nożną przeciwko Romie. Styl, który wygląda niezwykle nowocześnie, z kreatywnością, nowymi interpretacjami, odmianami gry.

- Widzieliśmy, jak strzelili gola, w którym wszyscy poruszający się gracze dotknęli piłki, kontynuował, - zaczynając od Dumfriesa, który był najdalej z tyłu na początku meczu, a następnie przeniesiony wyżej przez resztę zespołu.

Adani dodał, że - Dzeko to człowiek, który przede wszystkim świetnie pasuje do tego sposóbu interpretacji piłki nożnej, charakteryzującego się posiadaniem piłki, zmianą pozycji, delegowaniem zadań zamiast sztywnych pozycji.

- Każdy wie, co musi zrobić i interpretuje, co należy zrobić w danym momencie – kontynuował. - W pełni rozwinięty zespół, który miał solidne podstawy i który teraz dodał kreatywności.

- Teraz jest wolność i widać to w golu Gagliardiniego przeciwko Spezii, z dominacji Calhanoglu w grze, z geometrii Brozovica, z zaangażowania obrońców.

- Correa gra i nie tęsknią za Lukaku – kontynuował. - Perisic imponuje w roli, w której początkowo nie chciał grać.

- Dominujący styl gry, który kładzie nacisk na kontrolowanie gry - tak scharakteryzował styl gry Nerazzurri. - Rozmawiamy o tym i ekscytujemy się, gdy widzimy City, Liverpool, Bayern.

- Nowoczesne, europejskie pomysły, które pozwalają na kreatywność i sprawiają, że oglądanie piłki nożnej jest przyjemnością – podsumował. - Musimy być szczerzy i przyznać, że Inter Inzaghiego to tego samego typu zespół.

Źródło: sempre inter

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich