Nowy lider! Inter rozbił Cagliari

12 grudnia 2021 | 19:48 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po świetnym spotkaniu Inter pokonał Cagliari 4:0 i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Nerazzurri stworzyli sobie mnóstwo okazji bramkowych, lecz znakomicie bronił Cragno. Ostatecznie wśród strzelców zapisali się dzisiaj Lautaro (dwukrotnie), Sanchez i Calhanoglu.

2' Mocny strzał z dystansu w wykonaniu Barelli, ale piłka przeleciała nad bramką.

4' Znów strzelał Barella. Nieco bliżej, ale nadal niecelnie.

4' Ofensywne wejście szybkiego Bellanovy. Handanovic skutecznie interweniował.

9' Kolejna próba w wykonaniu Barelli. Cragno obronił.

12' Mocny strzał Skriniara, lecz bramkarz znów skutecznie.

14' Cragno obronił strzał Lautaro.

20' Niecelna próba Calhanoglu.

25' Nieudane uderzenie z dystansu Marina.

29' Nareszcie! Calhanoglu posłał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Lautaro, a ten wreszcie znalazł sposób na świetnie dysponowanego Cragno.

30' Handanovic obronił strzał Deioli.

33' Żółta kartka dla Lautaro.

41' Co za szansa! Cragno ofiarną interwencją zatrzymał strzał Sancheza z bliskiej odległości.

41' Lautaro minął się z piłką dograną przez Dumfriesa. To mógł być gol dla Interu.

43' Cragno powalił rozpędzonego Dumfriesa, więc sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę! Bramkarz Cagliari zobaczył żółtą kartkę.

44' Cragno naprawił swój błąd! Golkiper rywali obronił strzał Lautaro. Nadal tylko 1:0.

45+1' Cragno odbił mocny strzał Brozovicia. Po chwili próbował jeszcze Sanchez, ale sędzie odgwizdał spalonego.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

50' Gol na 2:0! Dogranie od Barelli i strzał z pierwszej piłki Sancheza. Piękny gol Chilijczyka, Cragno był bez szans.

54' Cragno obronił strzał Dumfriesa.

56' Piękna akcja Interu, lecz ostatnie podanie Brozovicia zostało zablokowane.

59' Lykogiannis zastąpił Grassiego.

60' Cragno zatrzymał strzał Sancheza. Świetna interwencja.

66' 3:0 dla Interu! Calhanoglu podprowadził sobie piłkę pod pole karne Cagliari i huknął nie do obrony. Cudowny gol Turka.

68' Kolejne trafienie gospodarzy. Fenomenalnym podaniem popisał się Barella, a jeszcze lepsze wykończenie akcji zaprezentował Lautaro. Palce lizać!

70' Pavoletti i Zappa zastąpili Keitę Balde i Caceresa.

72' Satriano, Dimarco i Vidal w miejsce Lautaro, Dumfriesa oraz Brozovicia.

75' Sensi zmienił Calhanoglu.

76' Deiola zobaczył żółtą kartkę.

79' Cragno wyciągnął się jak struna i obronił strzał z dystansu Barelli.

79' Golkiper Cagliari znów bohaterem. Najpierw z bliskiej odległości powstrzymał Skriniara, a po chwili złapał strzał Vidala. Co za występ Włocha!

82' Obert i Oliva pojawili się za Carboniego i Deiolę.

82' Zanotti zastąpił Perisicia.

85' Poprzeczka po strzale Sancheza, dobitka Dimarco była niecelna.