Udane zakończenie roku. Inter wygrywa z Torino

22 grudnia 2021 | 17:37 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Choć mecz Interu z Torino nie był porywającym widowiskiem, to Nerazzurri mają powody do radości. Bardzo udany 2021 rok udało się zakończyć zwycięstwem 1:0, dzięki któremu Inter umocnił się na pozycji lidera Serie A.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

3' Wrzutka Perisicia, wybija na rzut rożny Djidji.
7' Brekalo wpadł w pole karne, jednak Handanović wybija piłkę za linię końcową. Po chwili Bremer uderzył głową, ale wprost w bramkarza Interu.
8' Brozović uderzył na wiwat.
10' Strzał z dystansu Calhanoglu. Fiorillo wybił piłkę za końcową linię boiska. Rzut rożny dla Interu.
11' Po dośrodkowaniu z rożnego Milinković-Savić minął się z piłką, jednak obrońcy Granaty oddalili zagrożenie.
13' Vidal uderzył zza pola karnego, piłka przeleciała nad bramką.
14' Dośrodkowanie w pole karne Interu. Futbolówka trafiła na głowę Buongiorno, ale jego zagranie nie znalazło adresata.
15' Uderzenie Lautaro zablokowane przez defensorów Torino.
17' Aina strela zza pola karnego, blokuje Brozović.
18' Groźnie pod bramką Interu. Piłkę przed polem karnym dostał Pjaca, który zdecydował się na strzał. Chybił minimalnie.
20' Perisić zagrał do Bastoniego, który wpadł w pole karne Byków, ale jego uderzenie zblokował Singo.
25' Długa piłka do Lautaro. Argentyńczyk źle przyjął piłkę, jednak udało mu się wycofać się ją do Brozovicia. Chorwat oddał strzał, ale Milinković-Savić wyłapał go bez problemów.
30' GOOOOOOOOOOOOOOL! Szybkie wyjście Interu z własnej połowy. Dżeko wbiegł w pole karne Torino i podał w kierunku Dumfriesa. Piłkę między nogami przepuścił Brozović, a Holender z kilkunastu metrów uderzył przy samym słupku.
38' Calhanoglu podał do Martineza. Napastnik pognał w kierunku bramki Milinkovicia-Savicia, minął Serba, ale dogonili go obrońcy Torino, przez co strzał minął bramkę.
41' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Calhanoglu oddał strzał z boku pola karnego, jednak trafił tylko w boczną siatkę.
42' Brozović niecelnie uderzył z dystansu.
45' Aina dograł w pole karne, wybija Bastoni.
45' Koniec pierwszej połowy.

52' Calhanoglu z rzutu wolnego, trafił wprost w mur.
59' Zmiana w Torino, za Sanabrię wszedł Warming.
65' Żółta kartka dla Calhanoglu za zagranie ręką.
65' Podwójna zmiana w Torino. Rodriguez zmienił Buongiorno, a Mandragora wszedł za Pobegę.
66' Lukić oddaje płaski strzał z wolnego, ale czujny Handanović.
69' Dwie zmiany w Interze. Sanchez zastąpił Martineza, a Vecino wszedł za Calhanoglu.
70' Centra Warminga, Bastoni wybija na rzut różny.
76' Jurić wpuścił na boisko dwóch graczy. Praet zastąpił Brekalo, a Ansaldi zmienił Singo.
82' Alexis strzela zza linii pola karnego, jednak nad bramką.
83' Sensi zmienił Vidala, a D'Ambrosio pojawił się w miejsce Dumfriesa.
87' Sensi dograł do Sancheza. Chilijczyk oddał strzał, który obił zewnętrzną część słupka bramkę Torino.
89' Zamieszanie pod bramką Interu, ale ostatecznie piłka pada łupem Handanovicia.
90' Sędzia doliczył cztery minuty.
90+1' Ostatnia zmiana w ekipie Nerazzurrich. Dimarco zastępuje Perisicia.
90+4' Sędzia zakończył spotkanie.

Inter - Torino 1:0 (1:0)
30' Dumfries

Inter (3-5-2): 1 Handanović; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Dumfries (33 D'Ambrosio 83'), 22 Vidal (12 Sensi 83'), 77 Brozović, 20 Calhanoglu (8 Vecino 69'), 14 Perisić (32 Dimarco 90+1'); 9 Dzeko, 10 Lautaro (7 Sanchez 69').
Ławka rezerwowych: 21 Cordaz, 97 Radu, 5 Gagliardini, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 36 Darmian, 48 Satriano.
Trener: Simone Inzaghi.

Torino (3-4-2-1): 32 Milinkovic-Savic; 26 Djidji, 3 Bremer, 99 Buongiorno (13 Rodriguez 65'); 17 Singo (15 Ansaldi 76'), 10 Lukic, 4 Pobega (38 Mandragora 65'), 34 Aina; 14 Brekalo (22 Praet 76'), 11 Pjaca; 19 Sanabria (70 Warming 59').
Ławka rezerwowych: 89 Gemello, 5 Izzo, 6 Zima, 7 Zaza, 25 Kone, 77 Linetty, 88 Rincon.
Trener: Ivan Jurić.