Moratti: Inter jest w formie i pełny entuzjazmu

12 stycznia 2022 | 16:53 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Przed dzisiejszym meczem o Superpuchar Włoch Massimo Moratti był gościem audycji w Radiu Punto Nuovo, gdzie opowiedział o rywalizacji między Interem i Juventusem, a także o problemach z nieterminowym rozgrywaniem meczów.

- Mecze Interu z Juventusem zawsze są wyrównane, pełne napięcia. Bianconeri mają wszystko, aby wrócić na właściwe tory, podczas gdy Nerazzurri są w formie i pełni entuzjazmu, ogląda się ich bardzo przyjemnie. 90-minutowy pojedynek może przynieść każde rozstrzygnięcie, na pewno kibice będą się dobrze bawić. Oby nie było zbyt nerwowo.

- Inzaghi czy Conte? Conte wiedział jak uzdrowić Inter, jak odzyskać mistrzostwo. Inzaghi przybył w trudnym momencie, stracił kilku graczy, ale świetnie daje sobie radę.

- Zawsze stałem po stronie dbania o zdrowie, ponieważ gdy go nie masz, nie możesz pracować. Rozumiem że sezon jest wypełniony meczami klubowymi oraz reprezentacyjnymi, przez co nie ma jak przekładać spotkań. 2020 rok naznaczony był strachem przed COVID i zostawił nas z ogromnym natężeniem meczów. Na poziomie krajowym trudno znaleźć rozwiązanie, ale na poziomie międzynarodowym można zdziałać więcej. W ten sposób mamy wiele przypadków, że gracze, którzy kilka dni wcześniej grali, wybiegają na murawę z licznymi rezerwowymi, czasem dzieciakami. Można się w tym pogubić. Nie poczyniono odpowiednich ruchów. Ale myślę o tym, że sami chcieliśmy zrobić wiele rzeczy, których nie udało się zrealizować.

- Których graczy Juventusu wziąłbym do Interu? Chiesa ma wielki talent i dużą jakość. Każdy chciałby go mieć u siebie, podobnie jak Dybalę. Inni piłkarze muszą jeszcze pokazać pełnię swoich umiejętności.

 

Źródło: calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich