Inter z szansą na szósty Superpuchar

12 stycznia 2022 | 17:33 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Dziś wieczorem Nerazzurri staną przed szansą wywalczenia pierwszego trofeum w bieżącym sezonie. Stawką starcia z Juventusem będzie Superpuchar Włoch. W przeszłości czarno-niebiescy pięć razy wygrywali już to prestiżowe spotkanie. Liczba sześć podoba nam się jednak o wiele bardziej.

Ostatnia próba sięgnięcia po ten puchar miała miejsce na chińskiej ziemi i zakończyła się dla Interu niepowodzeniem. Mecz z Milanem otwierał sezon 2011/2012. Pomimo szybkiego objęcia prowadzenia za sprawą Wesleya Sneijdera ostatecznie podopieczni Gian Piero Gasperiniego musieli uznać wyższość Rossonerich, którzy zwyciężyli 2:1 (trafienia Ibrahimovicia i Boatenga).

Sezon wcześniej zespół prowadzony przez Rafę Beniteza wygrał na Stadio Giuseppe Meazza z Romą Claudio Ranierego. Tym razem mecz rozpoczął się lepiej dla rywali (gol Riise), lecz jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Goran Pandev, a dwa gole Samuela Eto'o przesądziły o ostatecznym triumfie Nerazzurrich.

Superpuchar Włoch był dotychczas tylko raz stawką Derby d'Italia. W sezonie 2005/2006 do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, której bohaterem stał się Juan Sebastian Veron.