Awans wywalczony w bólach

19 stycznia 2022 | 20:20 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje4 min. czytania

Niczego sobie spektakl zafundowali nam piłkarze Interu i Empoli. Emocji było co niemiara, ale ostatecznie to Nerazzurri okazali się lepsi na dystansie 120 minut i wygrali 3:2 po golach Sancheza, Ranocchii i Sensiego.

5' Dramat Joaquina Correi. Argentyński napastnik musi opuścić boisko już na początku spotkania z powodu kontuzji. W jego miejsce wchodzi Alexis Sanchez.

13' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Dumfries dorzucił piłkę niemal z linii końcowej boiska. W polu karnym Empoli najwyżej wyskoczył Sanchez, który otworzył wynik spotkania.

17' Pinamonti upada w szesnastce, jednak sędzia Sacchi nie wskazuje na punkt karny.

25' Vidal wydaje się zmagać z problemami zdrowotnymi, ale ostatecznie sytuacja nie wymaga interwencji medyków.

29' Furlan popełnia błąd przy wyprowadzeniu piłki. Ta po chwili trafia do Lautaro, który oddaje dwa strzały na bramkę Empoli, ale oba zostają wybronione przez golkipera rywali.

35' Dimarco dograł piłkę z rożnego. Furlan nie utrzymał piłki w rękach, ale zdążył naprawić swój błąd, zanim do futbolówki dopadli gracze Interu.

41' Sanchez przejął piłkę na połowie boiska. Pognał z nią w pole karne i ostatecznie dograł do Gagliardiniego, który próbował oddać strzał, ale nic z tego nie wyszło.

44' Stulac przymierzył z wolnego, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Druga połowa

46'  Potrójna zmiana w Empoli. Schodzą Pinamonti, Żurkowski i Bandinelli, wchodzi Ricci, Bajrami i Henderson.

50' Cutrone oddaje strzał, ale zostaje zablokowany przez Dimarco.

54' Vecino fauluje Asllaniego tuż przed polem karnym. Urugwajczyk został ukarany żółtą kartką.

56' Asllani uderza z wolnego wprost w mur.

61' Gol! Cutrone oddał strzał, który został zablokowany. Pierwszy przy piłce był Asllani, który dograł do Bajramiego. Ten uderzył z woleja i doprowadził do wyrównania.

64' Potrójna zmiana w Interze. Wchodzą Calhanoglu, Barella i Perisić, schodzą Vecino, Vidal i Darmian.

68' Lautaro dograł do wbiegającego na 5. metr Sancheza, jednak Furlan wybił to uderzenie na rzut rożny. Po chwili w bardzo dobrej sytuacji znalazł się D'Ambrosio, ale z bliska uderzył nad bramką.

70' Dwie interwencje bramkarza gości. Najpierw odbił mocny strzał D'Ambrosio z dystansu, a po chwili instynktownie obronił strzał Dumfriesa z kilku metrów.

71' Stojanović zastąpił Fiamozziego.

73' Cutrone pobiegł w kierunku bramki Interu, ściął do środka i oddał strzał. Piłka odbiła się od Ranocchii i trafiła w rękę Dumfriesa. Początkowo sędzia odgwizdał rzut karny, ale po konsultacji z VAR-em zmienił decyzję.

75' Ranocchia nie przeciął podania do Cutrone. Napastnik Empoli wpadł w pole karne Nerazzurrich i oddał strzał, który sparował Radu.

76' Gol! Dośrodkowanie w pole karne Interu. Piłkę głową uderzył Cutrone, który trafił w poprzeczkę, jednak futbolówka odbiła się najpierw od pleców, a potem od nogi Radu. Samobój rumuńskiego bramkarza.

77' Dżeko zmienia Gagliardiniego.

77' Żółta kartka dla Romagnolego.

79' Dimarco oddał strzał z wolnego, jednak przymierzył tuż nad bramką.

85' Zmiana w Empoli. Ismajli zastąpił Marchizzę.

90'+1 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Andrea Ranocchia cudownym strzałem nożycami doprowadza do wyrównania!!!

90'+4 Sanchez zdobywa bramkę, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Dogrywka

94' Sensi pojawia się na murawie w miejsce Lautaro.

96' Próba Sensiego mija bramkę.

97' Kolejna roszada w Empoli, schodzi Asllani, wchodzi Fazzini.

103' Dżeko oddał strzał głową, który z linii bramkowej wybił Furlan. Po chwili uderzył Calhanoglu, ale obok bramki.

104' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Empoli straciło piłkę pod własnym polem karnym. Sanchez wypatrzył stojącego przed szesnastką Sensiego. Pomocnik uderzył mocno, a przy tym celnie, i wyprowadził Inter na prowadzenie.

108' D'Ambrosio leży na murawie, ale nie jest to nic poważnego.

112' Strzał Cutrone, ale bez większych problemów broni Radu.

114' Perisić ściął do środka i uderzył, lecz w środek bramki.

120' Sędzia Sacchi odgwizduje koniec spotkania. Inter zwycięża 3:2 i przechodzi do ćwierćfinału Pucharu Włoch!