CAMPIONI 2021

 

Marotta: Dybala? Spróbujemy

20 stycznia 2022 | 00:54 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Tradycyjnie przed pierwszym gwizdkiem arbitra Giuseppe Marotta omówił z dziennikarzami aktualną sytuację w klubie. Nie mogło zabraknąć też pytań o rynek transferowy i potencjalne ruchy Interu. Z ust dyrektora generalnego padła m.in. jasna deklaracja w kontekście Paulo Dybali.

- To naturalne, że duże kluby, w tym Inter, przyglądają się talentom Sassuolo. Wszyscy nasi pracownicy wspólnie działają na rzecz wzmocnienia zespołu. Przede wszystkim szukamy na rynku elementu made in Italy, ponieważ ten aspekt jest często pomijany, a włoska piłka jest na czele. Jednocześnie musimy doceniać cechy obecnego składu, który tak dobrze radzi sobie pod wodzą Simone Inzaghiego. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby stworzyć naprawdę mocny rdzeń tego zespołu.

- Dybala? Chodziło mi o to, że jeśli zawodnik jego pokroju jest bliski końca kontraktu, to naturalne, że będzie wiązany z innymi dużymi klubami. Słuszne jest również stwierdzenie, że Inter ma kilku świetnych napastników, którzy dobrze sobie radzą. Kierownictwo musi być ambitne w poszukiwaniu graczy, którzy mogą jeszcze podnieść poprzeczkę. Jeśli nie uda się osiągnąć założonych celów, to nie ma znaczenia, ale próba musi zostać podjęta. Oznacza to, że chcemy być obecni w dyskusji, chociaż jak powiedziałem, Inzaghi jest zadowolony z napastników, których ma do dyspozycji.

- Mój kontrakt? Nie mamy agentów, więc wystarczy wymiana spojrzeń i wszystko jest zrozumiałe. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego obrotu spraw i pragniemy to kontynuować. Inter to prestiżowy klub, a przedłużenie kontraktu to naturalna kolej rzeczy. Zostanie ogłoszone we właściwym czasie.

- Dlaczego Conte, Lukaku i Hakimi tęskną za Interem? Tego nie wiem, ale ewidentnie znajdujemy się w bardzo szczęśliwym okresie, który dostosowuje się do prestiżu i historii klubu. Powiedziałbym, że nasza atrakcyjność powróciła w bardzo silny sposób. Jesteśmy z tego bardzo dumni, jako klub, dyrektorzy, właściciele i fani.

Źródło: Sport Mediaset

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich