Brak nowych zakażeń w Venezii (akt.)

20 stycznia 2022 | 12:49 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

W najbliższą sobotę Inter ma rozegrać ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną, przeciwnikiem Nerazzurrich ma być Venezia. Okazuje się jednak, że ta rywalizacja może nie dojść do skutku, a wszystko to za sprawą dużej liczby zakażeń koronawirusem w ekipie Lagunarich.

Według nowych regulacji, spotkanie może zostać przełożone, gdy w jednej drużynie 35% zawodników ma pozytywny wynik testu. W zespole z Wenecji jest aktualnie 8 takich przypadków, co przy liczącej 25 graczy kadrze sprawia, że kolejne zachorowanie będzie równać się przełożeniu meczu.

Venezia FC informuje, że od momentu poprzedniego badania na obecność COVID-19, przeprowadzonego 15 stycznia, w klubie odnotowano 10 nowych przypadków koronawirusa. To oznacza, że w pierwszej drużynie (piłkarze i sztab - dop. red.) mamy już 14 takich przypadków. Odpowiednie władze zostały poinformowane o sytuacji, a zakażone osoby odesłane na izolację, zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Teraz będą postępować zgodnie z procedurami opisanymi w protokole zdrowotnym. - taki komunikat opublikowano dziś na oficjalnej stronie Venezii.

Aktualizacja

Venezia poinformowała, że wykryto kolejne zakażenie koronawirusem. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o piłkarza (byłby to już 9 przypadek, uprawniający do przełożenia meczu z Interem), czy o osobę ze sztabu trenerskiego.

Aktualizacja 21 stycznia

Na oficjalnej stronie Venezii ukazał się komunikat prezesa klubu. Można w nim przeczytać, że Lagunari zgłosili na mecz z Interem 25 graczy, z czego tylko 5 ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Jeśli badania, które zostaną przeprowadzone dziś wieczorem, nie wykażą kolejnych zakażeń, to spotkanie odbędzie się zgodnie z planem.

Aktualizacja 22 stycznia

Poranne testy nie przyniosły żadnego nowego przypadku w zespole rywali. Wieczorny mecz z Interem wydaje się być niezagrożony.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

Bonhart25

Bonhart25 20 stycznia 2022 | 13:11   

Spoko, najwyżej później będziemy grać co 2 dni....

ArturO888

ArturO888 20 stycznia 2022 | 13:47   

Wielka Brytania i Hiszpania ostatnio ogłosiły że zaprzestają testowania społeczeństwa, kontroli paszportów covidowych i zaczynają traktować covid jak grypę, ale Włochy ze swoim totalitarnym rządem, będące jednym z najbardziej zadłużonych krajów oczywiście dalej będą brnąć w te absurdy. Masowe testowanie i wsadzanie zdrowych ludzi na defacto bezprawne kwarantanny, to delikatnie mówiąc idiotyzmy.

inter00

inter00 20 stycznia 2022 | 19:08   

Po dogrywce może i lepiej ale znając naszą ligę pewnie skończy się tak że będziemy grać później mecz za meczem

Rahi

Rahi 20 stycznia 2022 | 23:13   

Warto poszukać, w co raz większej ilości krajów mówi się odważnie o rozliczeniu za złe decyzje ws covidu, oraz szczepionkowym przekręcie. Do końca sezonu może być po wszystkim

Drakon

Drakon 20 stycznia 2022 | 23:30   

Widzę że domorosli covidowi eksperci dotarli i tutaj, dobrze wiedzieć ;)

KawaOpole

KawaOpole 21 stycznia 2022 | 00:33   

Ja chcę grania ,masz kadrę masz młodych, gramy ,trudno może to szansa żeby jakiś Junior się pokazał, jakiś wychowanek grajmy....


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich