Dzeko zatopił Venezię

22 stycznia 2022 | 17:12 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter miał nadspodziewanie sporo problemów z pokonaniem Venezii, lecz ostatecznie udało się osiągnąć cel podstawowy. O wygranej Nerazzurrich przesądził gol Edina Dzeko z 90 minuty spotkania. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Thomas Henry oraz Nicolo Barella.

Pierwsza połowa:

3' Nieudany strzał Calhanoglu.

9' Dzeko oddał strzał z powietrza, Lezzerini obronił na raty.

15' Handanovic złapał piłkę po strzale Okereke.

19' Szok na Meazza! Ampadu posłał dobrą piłkę na głowę Henry'ego, a ten umieścił ją w siatce. Handanovic mógł zachować się lepiej.

21' Niecelny strzał głową w wykonaniu Dzeko.

24' Lezzerini obronił strzał Calhanoglu.

25' Fiordilino zastąpił kontuzjowanego Vaccę.

25' Żółta kartka dla Barelli.

27' Żółta kartka dla Bastoniego.

29' Brozovic oddał strzał z dystansu, ale bramkarz łatwo obronił.

36' Przewrotka Lautaro, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

40' Gol dla Interu! Lezzerini zdołał jeszcze obronić mocny strzał Perisicia, ale przy dobitce Barelli był już bezradny. Gracze Venezii domagali się odgwizdania wcześniejszego przewinienia Dzeko, ale arbiter nie zmienił swojej decyzji.

41' Lezzerini ukarany żółtą kartką.

45+1' VAR zasygnalizował możliwe zagranie piłki ręką w polu karnym Venezii, ale sędzia główny po dłuższej chwili zdecydował, że nie będzie rzutu karnego dla Interu. Kolejna kontrowersja.

45+3' Żółta kartka dla Modolo.

45+4' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

46' Dimarco zastąpił Bastoniego.

51' Genielne podanie od Calhanoglu w kierunku Dzeko, lecz Bośniak nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

58' Lezzerini wypluł piłkę po strzale głową De Vrija. Do futbolówki dopadł Dzeko, ale fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości.

62' Bramkarz Venezii zatrzymał wbiegającego w pole karne Darmiana.

65' Handnaovic odbił piłkę po strzale Okereke.

66' Kiyine i Peretz zastąpili Tessmanna i Cuisance'a.

68' Kiyine ukarany żółtą kartką.

69' Lezzerini obronił strzał z rzutu wolnego Dimarco.

70' Bramkarz gości znów skutecznie po uderzeniu Dzeko, ale napastnik Interu był na spalonym.

73' Potrójna zmiana u gospodarzy. Vidal, Sanchez i Dumfries zastąpili Barellę, Lautaro oraz Darmiana.

79' Caldara ukarany żółtą kartką.

80' Żółta kartka dla De Vrija.

82' Nani i Sigurdsson zmienili Okereke oraz Henry'ego.

82' Vecino zastąpił Brozovicia.

90' Nareszcie! Gol dla Interu!!! Dumfries dograł piłkę na głowę Dzeko, a ten wreszcie przełamał niemoc strzelecką i wyprowadził swój zespół na zasłużone prowadzenie.

90+3' Kontra Interu i Vidal stanął przed doskonałą okazja na podwyższenie wyniku, lecz skończyło się tylko rzutem rożnym.

90+3' Lezzerini obronił strzał głową Dumfriesa.