Inzaghi: Drużyna wierzyła do końca

22 stycznia 2022 | 21:23 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Nerazzurri z kolejnym zwycięstwem na koncie! Trudny mecz z Venezią udało się wygrać za sprawą trafienia Edina Dzeko w 90. minucie spotkania. Simone Inzaghi podkreślał po meczu, jak ważne jest wierzyć w wygraną do końca meczu.

- Drużyna wierzyła w to do końca. Moi piłkarze zagrali bardzo dobrze biorąc pod uwagę ten okres. Mieliśmy dwa 120-minutowe mecze, plus wymagającą rywalizację w Bergamo. Do tego jeszcze dochodzą trudności z boiskiem, które nie jest zdatne do gry. Klub, wraz z Milanem będą działać, by wspólnie temu zaradzić. To nie jest wymówka, ale obiektywnie w styczniu ciężko było grać.

- Dzisiejsze zmiany również były decydujące, bowiem potrzebowaliśmy siły i nacisku. Dimarco, Vidal, Sanchez, Dumfries i Vecino dobrze się spisali. Te trzy punkty wykraczają poza proste znaczenie zwycięstwa, ponieważ to dziesiąty mecz z dziewięciu, w których wygraliśmy lub zremisowaliśmy. Awansowaliśmy w Lidze Mistrzów, w Pucharze Włoch i zdobyliśmy Superpuchar. To są ważne znaki, bo chcemy iść do przodu na wszystkich frontach. Wiemy, że to będzie trudne. Teraz cieszymy się z tego sukcesu. Zyskaliśmy energię i od środy wznowimy pracę z chłopakami, którzy będą dostępni. Niestety nasi Latynosi wrócą dwa, trzy dni przed derbami, ale ufamy, że wszystko uda się przygotować, tak jak to robiliśmy do tej pory.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich