Kamerun awansował do 1/4 finału PNA

24 stycznia 2022 | 22:48 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Rywalizację w fazie pucharowej PNA Kamerun rozpoczynał od rywalizacji z Komorami. Obyło się bez niespodzianki, bowiem gospodarze turnieju wygrali 2:1 i awansowali do ćwierćfinału, a całe spotkanie rozegrał Andre Onana.

Podopieczni Toniego Conceico już od 7. minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla Abdou. W 29. minucie Nieposkromione Lwy wyszły na prowadzenie za sprawą Ekambiego, a w 70. minucie na 2:0 podwyższył Aboubakar. Wynik na dziewięć minut przed końcem ustalił M'Changama.

Warto dodać, że Onana był jedynym nominalnym golkiperem, który zagrał w tym meczu. Bramki rywali strzegł bowiem Chaker Alhadhur, na co dzień występujący jako obrońca.

W ćwierćfinale Kamerun zmierzy się z Gambią.