Gol Lautaro. Argentyna lepsza od Chile

28 stycznia 2022 | 10:14 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W hitowo zapowiadającym się starciu reprezentacja Chile przegrała na własnym terenie z Argentyną 1:2. Od pierwszych minut na murawie pojawili się obaj napastnicy Interu.

Więcej powodów do zadowolenia miał oczywiście Lautaro Martinez, który poza zwycięstwem zapisał na swoim koncie bramkę. W 34. minucie Il Toro wykorzystał niepewną interwencję bramkarza i dobił strzał kolegi z zespołu. W 78. minucie spotkania na boisku zastąpił go Alvarez. Pełne 90 minut zanotował Alexis Sanchez, który zaliczał się do najlepszych na boisku, lecz nie zdołał udokumentować tego zdobyciem gola czy asystą.

Z porażki Chilijczyków cieszą się w Urugwaju, który również ma jeszcze nadzieje na wywalczenie bezpośredniego awansu na Mundial w Katarze. Podopieczni trenera Alonso wykonali ważny krok w tym kierunku, wygrywając 1:0 z Paragwajem. Matias Vecino rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką, która wyklucza go z udziału w następnym spotkaniu. Pomocnik ma wcześniej powrócić do Mediolanu.