Derby dla Milanu. Inter wypuścił wygraną

5 lutego 2022 | 17:06 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Dziś Mediolan jest czerwono-czarny. Po emocjonującym spotkaniu Milan odrobił straty z pierwszej połowy i pokonał Inter 1:2. Nerazzurri długo prowadzili po trafieniu Ivana Perisicia, lecz dwie bramki Oliviera Girouda przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Rossonerich.

Pierwsza połowa:

4' Dośrodkowanie Calabrii, rykoszet i piłka przeleciała nieznacznie nad bramką Interu. Rzut rożny.

10' Dumfries skutecznie wykończył dośrodkowanie Perisicia i umieścił piłkę w siatce, ale sędzie szybko odgwizdał spalonego.

11' Rykoszet po strzale Brozovicia i Maignan interweniował z problemami.

21' Romagnoli zobaczył żółtą kartkę.

26' Barella uderzył obok bramki w dogodnej sytuacji.

28' Lautaro posłał świetne podanie do Dumfriesa, lecz ten w sytuacji sam na sam uderzył wprost w bramkarza. Zmarnowana stuprocentowa okazja.

32' Maignan uprzedził Lautaro po dośrodkowaniu Perisicia.

35' Handanovic efektownie zatrzymał mocny strzał Tonalego.

38' Lautaro uderzył z dystansu, ale Maignan obronił.

39' Gol dla Interu!!! Piłka zagrana przez Calhanoglu z rzutu rożnego przeleciała przez całe pole karne i wylądowała pod nogami niepilnowanego Perisicia. Chorwat uderzył w pierwsze tempo i wyprowadził swój zespół na zasłużone prowadzenie.

45+1' Maignan odważnym wyjściem poza pole karne powstrzymał Calhanoglu.

45+2' Golkiper Milanu obronił strzał Dzeko.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

46' Messias zastąpił Saelemaekersa.

49' Tonali oddał niecelny strzał z dystansu.

51' Dumfries w kierunku Perisicia, ale Maignan zdążył z interwencją.

57' Diaz zmienił Kessiego.

60' Żółta kartka dla Calhanoglu.

62' Barella niecelnie z dystansu.

67' Calhanoglu spróbował szczęścia bezpośrednio z rzutu rożnego.

69' Perisic bardzo niecelnie po zagraniu z rożnego.

70' Sanchez i Dimarco zastąpili na boisku Lautaro i Perisicia.

72' Diaz zobaczył żółtą kartkę.

73' Vidal zmienił Calhanoglu.

75' Milan na remis. Rykoszet po strzale Diaza, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Girouda, który wepchnął ją do bramki.

76' Żółta kartka dla Nennacera.

78' Milan na prowadzeniu. Girouda łatwo ograł De Vrij'a i posłał piłkę do siatki po ręce interweniującego Handanovicia.

80' Krunic zmienił Bennacera.

82' Darmian i Vecino w miejsce Bastoniego i Brozovicia.

84' Żółta kartka dla Skriniara.

84' Czerwona kartka dla jednego z asystentów Stefano Piolego.

90+1' Żółta kartka dla Krunicia.

90+5' Bezpośrednia czerwona kartka za brzydki faul Hernandeza na Dumfriesie.

90+6' Koniec meczu. Derby Mediolanu dla Rossonerich.

***

Inter - AC Milan 1:2 (1:0)

Gole: Perisic 39 - Giroud 75, 78.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni (36 Darmian 82'); 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic (8 Vecino 82'), 20 Calhanoglu (22 Vidal 73'), 14 Perisic (32 Dimarco 70'); 9 Dzeko, 10 Lautaro (7 Sanchez 70').
Rezerwowi: 21 Cordaz, 97 Radu, 5 Gagliardini, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 41 Curatolo.
Trener: Simone Inzaghi.

MILAN (4-2-3-1): 16 Maignan; 2 Calabria, 20 Kalulu, 13 Romagnoli, 19 Hernandez; 8 Tonali, 4 Bennacer (33 Krunic 80'); 56 Saelemaekers (30 Messias 46'), 79 Kessie (10 Diaz 58'), 17 Leao; 9 Giroud.
Rezerwowi: 1 Tatarusanu, 83 Mirante, 7 Castilejo, 22 Lazetic, 23 Tomori, 25 Florenzi, 27 Maldini, 41 Bakayoko, 46 Gabbia.

5 lutego 2022 | 19:51

dziwię się czemu gra taka chaotyczna w tym samym momencie widze brozo na lawie :D paranoja...forza Inter!

Kacpi26tv

Kacpi26tv

5 lutego 2022 | 19:52

Inzhagi zmianami zabiłeś nam mecz a Handa jak zwykle piłka na rękawicy i ja przepuszcza. De vraj został przedrlyblowany jak by był jakimś obrońcą z venecii czy z genoi (edycja 2022.02.05 19:54 / Kacpi26tv)

SeriousMan

SeriousMan

5 lutego 2022 | 19:53

Wiadomo, łatwo wymądrzać się po fakcie, ale ten mecz przegrał na Inzaghi.

Kacpi26tv

Kacpi26tv

5 lutego 2022 | 20:00

Panie inzhagi broniłem się w każdym meczu ale jeśli widać że drużyna gra dobrze w takim składzie to na chuj wpuszczasz vecino i vidala kurde no. Zdejmujesz najlepszego perisicia, zostawiasz to drewno dzeko na boisko no kurde to są Derby a nie mecz z empoli

Daniel

Daniel

5 lutego 2022 | 20:01

I widok Dzeko jak przy linii bocznej wypuszcza piłkę i chce się ścigać z obrońca Milanu... dobrze że piłkę wypuścił na aut bo szkoda by było na to patrzeć.

KawaOpole

KawaOpole

5 lutego 2022 | 20:03

Porażka boli tym bardziej że to nie Milan był super tylko zagralsmy fatalnie w 2 połowie, brak dobicia meczu ,ale jak mam być szczery to mecze po przerwie na kadrę zawsze są słabe ,liczę że podziała ambicja i na kolejne spotkania wyjdziemy jeszcze mocniejsi, mamy zaległy mecz ...głową do góry i jedziemy dalej

wróbel1908

wróbel1908

5 lutego 2022 | 20:05

Sędzia moim zdaniem do drugiej bramki sędziował pod Milan (nie wiem czy Sanchez nie był faulowany przy pierwszej bramce dla Milanu) ale ja bym nie zwalał na niego naszą przegraną przegraliśmy bo odpuściliśmy całkowicie drugą połowę

wróbel1908

wróbel1908

5 lutego 2022 | 20:06

Oby ten mecz podziałał jak kubeł zimnej wody

Ludwik_Inter

5 lutego 2022 | 20:12

Porażka napastników to my nie mamy w meczach z mocniejszymi rywalami.

Maradon.

Maradon.

5 lutego 2022 | 20:21

Simone musi wyciagnąć wnioski bo inaczej stracimy Scudetto i ogólnie jako plan długofalowy to nie wypali. Milan kadrowo jest dużo słabszy co było widać w pierwszej połowie... Milan wygrał to chyba serduchem a my? Szkoda było patrzec na drugą połowę i na grę naszych... Karygodne zmiany, karygodna gra w drugiej połowie, karygodna postawa po utracie bramek i zero reakcji. To jest naprawdę jedno z bolesnych derbów jakie pamiętam a mam parę lat na karku...

smerf1600

smerf1600

5 lutego 2022 | 20:23

Generalnie mecz podobny do tego z pierwszej rundy, powinno być 3-0, chore zmiany, 5 minut i jest 1-2. Kiedyś dupe uratował nam słupek, dziś już nie było tyle szczęscia i dziad Żiru prawie się połamał przy tym strzale ale z pomocą Handy wmieścił

5 lutego 2022 | 20:25

Bez wylewu... mecz który powinniśmy wygrać przegraliśmy. Niestety brak skuteczności z naszej strony przesądził o wyniku. Dzeko (widać że się stara ale to ostatni sezon w Interze) Lautaro (może zmęczony po kadrze?)

Lethal Doze

Lethal Doze

5 lutego 2022 | 20:56

Trudno

5 lutego 2022 | 21:10

Nie był to zły mecz w naszym wykonaniu. Bramkarz Milanu dzisiaj klasa natomiast nam Samir zawalił bramkę, nadal mamy punkt więcej od Milanu i zaległy mecz więc bez załamki tylko trzeba pokazać sportowa złość z Napoli

5 lutego 2022 | 21:34

Szkoda, no ale cóż, mecz na szczycie. Mnie bardziej by bolała strata punktów z ogórami. A tutaj 1:2 po fajnym meczu...
@Maradon oj były zdecydowanie bardziej bolesne porażki w derbach. Ja np po takim 0:6 czuję się zahartowany od lat :)

IMSuchy

IMSuchy

5 lutego 2022 | 21:38

No i pięknie przegrali wygrany mecz.Pierwsza połowa fajna i życiowka Mika.Druga żenada i tak się kończy mecz na dogranie zamiast atakować zawsze się to mści.
Ps: niech już brozo wypierr.la bo se zaczął kręcić kółeczka pod bramką wiedziałem ze to się golem skończy.Ten frajer i ta ciota co podaje do najbliższego i zawsze coś zawali gdzie Vidal ma mniej błędów w naszych barwach chce 7 baniek,Niech juz spieprza do tej srarcy czy gdziekolwiek i już nie hańbi tej cudownej koszulki.!!!!!!!

pavel

pavel

5 lutego 2022 | 21:45

A miało być tak pięknie. Szczęście, że lider nasz i jedziemy dalej. Forza INTER (edycja 2022.02.05 21:46 / pavel)

5 lutego 2022 | 21:55

Oby chłopaki pokonali Rome, Milan niech wygra z Lazio i w półfinale zemsta za dzisiejszy mecz.

Maciej Pawul

5 lutego 2022 | 22:49

Brozo dzisiaj grał chwilami jak profesor, w pierwszej połowie sprawił, że Kessiego nie było, więc też nie bardzo krytykę ogarniam?

Bonhart25

Bonhart25

Flop dla napastników (zwłaszcza Lautaro)

rafal

rafal

5 lutego 2022 | 23:24

No cóż trzeba zejść z chmur na ziemię i śpią poślady i walczyć a nie grać na pół gwizdka

kowalik20002

6 lutego 2022 | 06:24

Kurwa jest 6 rano szlajam się po mieście i dalej nie wierzę w to co się tam odjebalo. Czy naprawdę jestem jedyny który widział faul na sanchezie ? Dali dupy w drugiej połowie ale blad sędziego miał wpływ na wynik

Luq1989

Luq1989

6 lutego 2022 | 13:39

Niestety, wygrany mecz przegraliśmy. Nie umiemy dobić meczu i to już, któregoś z kolei, z ogórkami dowozić wynik się udawało, niestety na Milan to nie przejdzie. Brozo zagrał po profesorsku widać było różnice gdy został zmieniony. Nasza nieskuteczność aż raziła we wczorajszym meczu. Brawo Ivan i Dumfries robili co mogli. Ja jednak bure dałbym Alexisowi, to nie pierwsza taka jego strata w środku pola i o ile zazwyczaj kończy się na naszych obrońcach tak teraz zakończyło się bramką ( bez względu na to czy był faul czy nie było...) , nie może sobie pozwolić na stratę przy wyprowadzeniu piłki na własnej połowie. Druga bramka do wyciągnięcia przez Handę, ale klasa Giroud za ten zwód, Stefan trochę spóźniony był. Trzeba się otrząsnąć i grać dalej, tak jak mówię przegrana na własne życzenie bo w drugiej połowie nie zagroziliśmy bramce, a no i brawo dla bramkarza Rossonerich bo to co rozegrał to czapki z głów.

ArturO888

ArturO888

7 lutego 2022 | 09:06

Kolejny raz bardzo uwidocznił się w Interze problem z napastnikami i skutecznością. W tamtym sezonie był Lukaku, który gwarantował bramki i nie zawodził również w meczach z silnymi zespołami. Obecni napastnicy natomiast w meczach z silniejszymi zespołami zazwyczaj nie istnieją i nie stwarzają zagrożenia, nie mówiąc o bramkach. Głównym celem na lato powinien być napastnik lub nawet bardziej dwóch. A co do wyniku, no to często tak bywa, że jak się meczu nie wygrywa, nie wykorzystuje się sytuacji, to się go przegrywa. Przy prowadzeniu 2 lub 3 bramkami, zapewne do tych sytuacji które wykorzystał Giroud by w ogóle nie doszło. Całe szczęście, że jest jeszcze przewaga w tabeli, przy założeniu że wygrają mecz w Bolonii.