Inzaghi: Na dziesięć takich meczów przegrasz raz

5 lutego 2022 | 21:34 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Simone Inzaghi może czuć ogromny niedosyt po meczu z Milanem. Jego drużyna narzuciła rywalowi swoje warunki, ale ostatecznie musi przełknąć gorycz porażki. Po spotkaniu trener spotkał się z dziennikarzami i skomentował przebieg derbowej rywalizacji.

To jest piłka nożna. Zdominowaliśmy mecz, lecz nie podwyższyliśmy prowadzenia i przy 1:1 zrobiliśmy się nerwowi. Taka porażka w derbach boli, ale musimy pozostać dobrej myśli, tak jak to było po spotkaniu z Lazio. Przez 70 minut widziałem jednostronne derby. Prawdopodobnie był faul na Sanchezie, zdenerwowało nas to.

- Ta porażka musi nas nauczyć, że gdy prowadzimy grę, ale nie mamy jasnej koncepcji co dokładnie chcemy zrobić, obraz spotkania może szybko się odmienić, a decydujące będą epizody. Porażka boli, ale silne drużyny cechuje to, że dobrze analizują takie spotkania. Jeśli zagrasz dziesięć takich meczów, przegrasz najwyżej raz.

-  Wszyscy wiemy, jak istotne są derby, porażka jest niezasłużona, ale taki jest futbol. Przeanalizujemy ten mecz, aby zrozumieć, czego nam zabrakło. To bolesna lekcja, musimy nauczyć się się zabijać takie mecze. W 70. minucie powinniśmy mieć na koncie więcej niż jednego gola.

- Perisić poprosił o zmianę, miał problem z łydką. Calhanoglu dał z siebie wszystko, podobnie Lautaro, a przecież niedawno wrócił ze zgrupowania kadry. Nie sądzę, aby zmiany miały wpływ na przebieg rywalizacji. Wyrównanie było zaskakujące, Sanchez został zbyt mocno pchnięty przez Giroud. To nie miałoby znaczenia, gdybyśmy mieli na koncie trzy bramki. Mieliśmy dobre okazje, rządziliśmy na boisku i zasłużyliśmy na więcej.

- Tak jak zareagowaliśmy po meczu z Lazio, tak teraz musimy zrobić to samo. Teraz potrzebujemy więcej boiskowej złości oraz koncentracji, czekają nas spore wyzwania.