Guida popełnił błąd

6 lutego 2022 | 12:29 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Wczorajsze derby dostarczyły kibicom obu ekip wielu emocji. Niestety część z nich spowodowana była nie najlepszą pracą głównego arbitra, o czym szeroko rozpisują się dzisiaj największe włoskie dzienniki.

Na pierwszy plan wysuwa się faul Oliviera Giroud na Alexisie Sanchezie, który zapoczątkował akcję przy pierwszej bramce dla rywali. W zgodnej opinii ekspertów Marco Guida popełnił błąd i gol nie powinien zostać uznany. Brak interwencji ze strony VAR-u miał być spowodowany faktem, że sędzia dobrze widział całą sytuację i podjął autonomiczną decyzję.

Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, iż w meczu AS Roma-Genoa doszło do bliźniaczo podobnej sytuacji, w efekcie czego anulowano bramkę Nicolo Zaniolo.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji.

Źródło: Corriere dello Sport

Komentarze: 10

wróbel1908

wróbel1908

6 lutego 2022 | 12:51

Już abstrahując od tego faulu na Sanchezie to miałem nieodparte wrażenie że w drugiej połowie do strzelenia przez Milan drugiej bramki Guida każdą sporną sytuacje gwizdał pod rossonerri

Maradon.

Maradon.

6 lutego 2022 | 13:07

Sędzia c**j ale nie można uznawać go za winowajcę- zespół zagrał jak pi***.

wróbel1908

wróbel1908

6 lutego 2022 | 13:18

Jasne że tak przegrali bo zagrali bardzo słabo drugą połowę nie oddali nawet celnego strzału

6 lutego 2022 | 14:47

Blad był bramka nie powinna być uznana ,oczywiście to nakręciło rywala ,ale nie sam sędzia nam mecz przegrał.

6 lutego 2022 | 16:28

Tutaj był faul ale faul był też w meczu z Venezzia kiedy Dzeko dał z łokcia i mimo to bramka została uznana. Niemniej jednak uważam że sędzia nie utrzymał w ryzach spotkania

oster

oster

6 lutego 2022 | 20:23

Ja odnoszę wrażenie że obecne przepisy gry w piłkę w Włoszech zostały opracowane przez nasz rząd bo zero w nich ładu , składu i porządk jak w sławnym ostatnio pisowskim WALE...

SołtysACM

SołtysACM

7 lutego 2022 | 13:49

A można poznać tych ekspertów, którzy wyrazili takową opinię? Artykuł jest bardzo ogólny a ja bardzo chciałbym zapoznać się z tymi rzekomymi opiniami rzekomych ekspertów, którzy twierdzą, że Giroud, który w pierwszej kolejności wybił piłkę Sanchezowi faulował. Od kiedy to atak na piłkę jest faulem? Przykładowo, według Tuttosport żadnego faulu nie było :)

darren

darren

7 lutego 2022 | 17:57

inter00, różnica między tymi dwoma sytuacjami jest taka, że po faulu Dzeko, Venezia miała 2 razy piłkę, a więc w świetle przepisów, po tym incydencie były 2 kolejne akcje i sędzia nie mógł anulować już tej bramki (głupie, ale takie są przepisy).
Dodam jeszcze, że to iż Theo nie został wyrzucony wcześniej z boiska to jest kompromitujące. Za łokieć na twarzy Barelli nawet kartki nie odstał. A za wjazd (z premedytacją) od tyłu w nogi Dumfriesa powinien odpocząć sobie dłużej od piłki.

wadek88

wadek88

8 lutego 2022 | 09:53

W mojej ocenie bramka absolutnie nie powinna być uznana, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Ta sytuacja wypaczyła cały mecz, Milan dostał dodatkowy dopalacz do walki o kolejną bramkę co zresztą im się udało, oczywiście nie obyło się bez popełnionych błędów zawodników Interu, jednak ta pierwsza bramka zmieniła wszystko. Zawodnicy Interu zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę, w drugiej jakby trochę odpuścili i dali grać Milanowi.