Zadanie wykonane. Inter w półfinale Pucharu Włoch!

8 lutego 2022 | 20:10 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami ćwierćfinał Pucharu Włoch. Podopieczni Simone Inzaghiego już w drugiej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Niestety pod koniec tej części spotkania Alessandro Bastoni opuścił boisko z urazem stawu skokowego. Na drugie trafienie czekaliśmy do 68. minuty, kiedy to świetnym strzałem popisał się Sanchez. Nerazzurri wygrali 2:0 i awansowali do półfinału.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

2' GOOOOOOOOL!!! Kapitalna akcja Interu! Perisić ruszył lewą stroną, dośrodkował w pole karne, a Edin Dzeko pewnie trafił do bramki Romy!
6' Fantastyczna okazja Barelli. Włoch oddał strzał z dystansu, ale niestety trafił w poprzeczkę.
9' Rzut wolny dla Interu. Sanchez dogrywał w pole karne. Do piłki doszedł Skriniar, który oddał strzał głową, ale prosto w bramkarza.
10' Rui Patricio z kolejną dobrą interwencją. Znów powstrzymał duet Perisić - Dzeko.
16' Błąd Handanovicia, który nabił piłkę na D'Ambrosio, który na szczęście ustrzegł się od samobója.
23' Skriniar zablokował Zaniolo.
30' Rzut wolny dla Romy. Olivieira zagrywał w pole karne, ale koledzy nie wykorzystali podania.
35' Nerazzurri mieli dwa rzuty rożne, których nie wykorzystali.
37' Żółta kartka dla Zaniolo za faul na Bastonim.
38' Kolejny żółty kartonik, tym razem dla Manciniego, który sfaulował Sancheza. Rzut wolny dla Interu. Nerazzurri wywalczyli kolejny rzut rożny, ale znów nieskutecznie.
41' Oliveira wykonał rzut rożny. Dośrodkowanie przerwał Skriniar.
43' Kolejne starcie Bastoniego z Zaniolo, w którym niestety ucierpiał obrońca Interu. Alessandro opuścił boisku z dużym grymasem na twarzy. Piłkarz od razu zszedł do szatni. Zastąpił go De Vrij.
45+2' Mourinho został ukarany żółtą kartką.
45+3' W ostatniej akcji meczu Perisić ponownie dośrodkowywał w pole karne, ale tym razem nikt nie doszedł do piłki.

46' Kumbulla zmienił Ibaneza.
48' Dobra dwójkowa akcja Abrahama i Zaniolo. Dobrze interweniował Handanović.
49' Barella świetnie dojrzał Darmiana, do którego od razu dograł piłkę w pole karne, ale Włoch nie doszedł do piłki.
51' Skriniar świetnie zablokował Abrahama.
52' Darmian wywalczył rzut rożny, ale znów nieskutecznie.
56' Niecelny strzał z dystansu Veretout.
58' Kolejny niewykorzystany rzut rożny Interu.
59' Zaniolo strzelił obok bramki.
62' Świetna interwencja Handanovocia.
64' Łooooooo! Niesamowite kopnięcie z dystansu Barelli! Rui Patricio skutecznie
65' Mkhitaryan podał do Zaniolo, który napierał do przodu. Do piłki wyszedł Hadanović, który nie zablokował napastnika. Skriniar w ostatniej chwili wybił piłkę z bramki. Finalnie sędzia odgwizdał spalony.
68' GOOOOOOOOOOL!!! Darmian krótko do Sancheza, Chilijczyk zbombardował bramkarza Romy. Fenomenalne trafienie sprzed pola karnego. Rui Patricio nie miał szans.
70' Cristante i Pellegrini zmienili Veretout i Oliverię.
73' Niebezpieczne dośrodkowanie Romy, lecz dobrze w obronie zagrali defensorzy Interu.
76' Rzut rożny dla Romy. Abraham był bliski zdobycia bramki, ale wcześniej sfaulował D'Ambrosio, co nie umknęło sędziemu.
76' Martinez wszedł w miejsce Dzeko. El Shaarawy natomiast zmienił Vina.
78' Vidal wyłożył piłkę Argentyńczykowi. Strzał Lautaro, lecz niecelny.
81' Abraham sfaulował Barellę. Rzu wolny dla Interu. Sanchez w pole karne, do piłki doszedł Perisić, ale nie trafił w światło bramki.
83' Barella po raz trzeci z dystansu, ale zupełnie nie przygotował tego strzału.
84' Potrójna zmiana w Interze. Vecino, Celhanoglu i Dumfries zmienili Vidala, Barellę i Perisicia.
85' Brutalne wejście Kumbulli w Sancheza. Chilijczyk na chwilę zszedł z boiska.
88' Abraham położył się na boisku z powodu bólu mięśniowego. Zmienił go Afena-Gyan.
90+1' Kontrę Interu przerwali obrońcy Romy.
90+4' Koniec spotkania. Nerazzurri po wygranym 2:0 meczu awansowali do półfinału.

Inter - Roma 2:0 (1:0)