Podział punktów w Neapolu

12 lutego 2022 | 17:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Remis w hicie 25. kolejki. Po trudnym i pełnym nerwowości spotkaniu Inter podzielił się punktami z Napoli. Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie spotkania za sprawą rzutu karnego Lorenzo Insigne. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Edin Dzeko.

2' Pierwsze zamieszanie w polu karnym gospodarzy, lecz skończyło się tylko na bardzo nieudanym uderzeniu Barelli.

4' Mocny strzał Di Lorenzo obok bramki Interu, ale arbiter otrzymał informację o wcześniejszym przewinieniu De Vrija na Osimhenie. Po analizie wideo sędzia Doveri zdecydował się przyznać rzut karny dla Napoli.

7' Lorenzo Insigne mocnym strzałem pokonał Samira Handanovicia.

12' Po strzale Zielińskiego piłka otarła się o słupek.

26' Elmas zastąpił kontuzjowanego Politano.

27' Boczna siatka po uderzeniu Osimhena.

29' Chaos w defensywie Interu, kiks Skriniara i niecelny strzał Insigne.

30' Strzał Osimhena został przyblokowany. Rzut rożny dla Napoli.

36' Ospina złapał piłkę po strzale głową w wykonaniu Dzeko.

37' Insigne ukarany żółtą kartką.

42' Dumfries znalazł się w dobrej sytuacji, ale oddał niecelny strzał.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

47' Mamy remis!!! Dzeko nie trafił czysto głową w piłkę po dośrodkowaniu Lautaro, lecz ta po chwili ponownie znalazła się pod jego nogami. Druga próba była już skuteczna i Bośniak mocnym strzałem od poprzeczki doprowadził do wyrównania.

55' Głupia strata Interu i Osimhen znalazł się w sytuacji strzeleckiej. Na szczęście Handanovic skutecznie interweniował.

57' Koulibaly uprzedził Dumfriesa po zagraniu od Perisicia.

60' Brozovic ukarany żółtą kartką.

65' Bardzo niecelne uderzenie Barelli.

69' Groźnie w polu karnym Interu. Handanovic popisał się świetną interwencją i zatrzymał strzał Elmasa z bliskiej odległości.

74' Anguissa zmienił Fabiana Ruiza.

79' Groźna kontra Napoli, lecz Handanovic z łatwością obronił strzał Insigne.

83' Sanchez i Vidal zastąpili Lautaro oraz Calhanoglu.

84' Mertens, Ounas i Juan Jesus za Osimhena, Insigne oraz Zielińskiego.

90' D'Ambrosio zastąpił Dimarco.

90+6' Koniec meczu.

***

SSC Napoli- Inter 1:1 (1:0)

Gole: Insigne 7(k) - Dzeko 47.

NAPOLI (4-2-3-1): 25 Ospina; 22 Di Lorenzo, 26 Koulibaly, 13 Rrahmani, 6 Mario Rui; 68 Lobotka, 8 Fabian Ruiz (99 Anguissa 74'); 21 Politano (7 Elmas 26'), 20 Zielinski (5 Jesus 84'), 24 Insigne (33 Ounas 84'); 9 Osimhen (14 Mertens 84').
Rezerwowi: 1 Meret, 12 Marfella, 2 Malcuit, 4 Demme, 31 Ghoulam, 37 Petagna, 59 Zanoli.
Trener: Luciano Spalletti.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6  De Vrij, 32 Dimarco (33 D'Ambrosio 91'); 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu (22 Vidal 84'), 14 Perisic; 9 Dzeko, 10 Lautaro (7 Sanchez 84').
Rezerwowi: 21 Cordaz, 97 Radu, 5 Gagliardini, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 36 Darmian, 47 Carboni, 88 Caicedo.
Trener: Massimiliano Farris.

Komentarze: 27

12 lutego 2022 | 17:14

Oby wybór Dimarco w obronę nie okazał się błędem. Forza!!!

Kacpi26tv

Kacpi26tv

12 lutego 2022 | 17:20

Ja bym wolał solidnego Danilo ale oby di Marco zagrał dobry mecz. Po trzy punkty Forza Inter!

12 lutego 2022 | 18:33

Panowie o której godzinie będzie grał Inter, bo jak na razie na murawie widzę tylko Napoli?

Kacpi26tv

Kacpi26tv

12 lutego 2022 | 18:37

Inter dopiero w środę gra Bartek (edycja 2022.02.12 18:42 / Kacpi26tv)

Kacpi26tv

Kacpi26tv

12 lutego 2022 | 18:47

Wystarczy że Napoli strzeli drugą bramkę to koniec z nami. Trzeba szybko strzelić w drugiej połowie

Kacpi26tv

Kacpi26tv

12 lutego 2022 | 19:08

Tak jest właśnie o to chodziło brawo Inter!!

12 lutego 2022 | 19:57

Po raz kolejny błąd De Vrija pozbawia nas punktów, tym razem dwóch.

Kacpi26tv

Kacpi26tv

12 lutego 2022 | 20:00

Dobra widać że nasi zawodnicy nie chcą tytułu na koniec sezonu. Kiedy możemy przycisnąć Napoli to nasz zespół więcej rozgrywa piłkę pod swoją bramką bez pomysłu, kilka lekkich zrywów i tyle. Kolejny zły mecz i porażka z Milanem nic nas nie nauczyła. Jeśli tak mamy grać to Liverpool już z nas beke ciśnie. Brakuje nam bardzo takiego lukaku który by ciągnął grę. Niestety ostatnio nasza defensywna ma Wielki kryzys (edycja 2022.02.12 20:04 / Kacpi26tv)

12 lutego 2022 | 20:19

Wielki chaos w pierwszej połowie, dobra reakcja po przerwie. Generalnie bardzo cenny punkt na trudnym terenie. Z mentalnego punktu widzenia ważne, że udało się dogonić wynik. Teraz ruszamy z kolejną serią wygranych :D

12 lutego 2022 | 20:27

haha jeżeli tak ma wyglądać kryzys, to na prawdę nie jest źle :)

12 lutego 2022 | 20:33

Cenny punkt na nieciekawym terenie którego nie uznaje za porażkę, fakt zwycięstwo dałoby nam komfortową sytuacje jednak teraz nie dość że nie przegraliśmy to nadal wszystko jest w naszych nogach

smerf1600

smerf1600

12 lutego 2022 | 20:41

Rezultat jest ok, teren jest dla nas bardzo niesprzyjający więc nie ma co wybrzydzać. Po świętach mamy zadyszkę ale tak naprawde tragedii nie ma. Od początku stycznie gramy co rusz z silnymi rywalami, teraz w lidze będzie seria słabszych rywali z drugiej dziesiątki tabeli. Jesli tam będziemy punktować to zwiększymy przewagę, bo Milan się powykłada na jakichś słabeuszach u siebie a Napoli ma najmniej rozegranych meczy z czołówką. Mam nadzieje że seria juventusu też sie wkrótce skończy, może jutro remisik z Atalantą?

12 lutego 2022 | 20:50

Gra w naszym wykonaniu to jest jakieś nie porozumienie i tak to trwa już od paru kolejek Teraz mecz z Liverpoolem to będzie mecz do jednej bramki tylko szkoda że do naszej

banikowy

banikowy

12 lutego 2022 | 21:28

To forum kibiców czy antykibicow Interu?
W tym roku zagraliśmy mecze z Lazio, Juve, Atalanta, empoli, venezia, Milanem, Roma i Napoli. Na 8 meczy graliśmy z 6 bardzo dobrymi drużynami. Strzeliliśmy 13 bramek straciliśmy 8. W meczach ligowych na 5 spotkań zdobyliśmy 8 punktów, dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażka. W pucharach na 3 spotkania końcowo 3 zwycięstwa.
Nie wiem gdzie widzicie kryzys. W poprzednich sezonach w lutym potrafiliśmy gubić punkty z ogórkami, narazie nie ma to miejsca.
Dodatkowo przed nami mecz ligi mistrzów. Jak się okaże że celowo nie graliśmy na 100% w drugiej połowie żeby oszczędzić siły na Liverpool i w środę wygramy to będziecie jęczeć jak to zajebiscie wyszło.
Przestańcie płakać, nie da się wygrać w sezonie 38 spotkań, mamy lidera i zaległy mecz.
Nie oglądałem tego meczu ale wynik mnie satysfakcjonuje.
Pozdrawiam.

Adriano19f

Adriano19f

12 lutego 2022 | 22:36

Nie jest dobrze co prawda nie jest tez źle można powiedzieć ze jest średnio

12 lutego 2022 | 22:44

Remis w Neapolu nie jest zły ale abstrahując od wyniku od kilku meczów w grze Nerazzurri zaczęło się coś psuć

Inter88

Inter88

12 lutego 2022 | 22:52

Tak po kościach coś czułem że będzie remis 1:1 to nie jest zły rezultat na tak trudnym terenie a Milan też tam zagra. Mecz raczej wyrównany z niewielką przewagą Napoli ( co zrozumiałe grali i siebie). Co mnie niepokoi i martwi to że gramy tak bez ryzyka zwłaszcza w ataku niby robimy akcje ale to jest wolne strasznie bez elementu zaskoczenie brakuje takiego zdecydowania, przyspieszenia, wejścia w pole karne pójścia na przebój zaryzykowania tak jakby się bali straty. Nasi krążą przed polem karnym budują mozolnie akcje i nagle głupie podanie i strat o kontra rywali. Musimy to poprawiać. FORZA INTER!!!

Bonhart25

Bonhart25

12 lutego 2022 | 23:48

Po tym co zobaczyłem w pierwszej połowie, uważam, że remis nie jest taki zły. Wnioski po meczu : Lautaro musi udowodnić że zasługuje na pierwszy skład. Póki co: do łopaty!

Generał Lufa

13 lutego 2022 | 04:53

Remis to uczciwa cena

turbocygan

turbocygan

13 lutego 2022 | 08:43

Wszyscy zagrali słabo, a naszym najlepszym napastnikiem był Dumfries ¯_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

13 lutego 2022 | 11:59

Widać, że dużo zawodników jest pod formą. Najbardziej Szkoda, że dotyka to Stefana. Jak z Handą, gra dobrze a potem babol.

Okres trudny ale nie ma źle. Nic nie przegraliśmy. Dalej możemy wygrać trzy puchary w tym roku. Oby teraz tylko w górę.

Pierwsza połowa dla Napoli. Dobry pressing, szybkie akcje. Czym dalej w mecz, tym graliśmy lepiej. Szkoda niewykorzystanych szans.