Bastoni gotowy na Liverpool. Wątpliwości w ataku

15 lutego 2022 | 00:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Rosną szanse na występ Alessandro Bastoniego od pierwszych minut w rywalizacji z Liverpoolem. Defensor wczoraj częściowo trenował już z resztą zespołu i według najnowszych raportów w środę powinien być do dyspozycji trenera Inzgahiego.

W przypadku ryzyka pogłębienia się urazu młodego Włocha jego miejsce w wyjściowym składzie zajmie ktoś z dwójki Federico Dimarco-Danilo D'Ambrosio, lecz optymizm napływający do nas z Appiano Gentile pozwala sądzić, że Bastoniemu rzeczywiście uda się wygrać wyścig z czasem.

Zapadła już też decyzja w sprawie zastępstwa dla Nicolo Barelli. Przynajmniej w pierwszym spotkaniu szansę do zaprezentowania swoich umiejętności otrzyma Arturo Vidal. Chilijczyk z reguły jest pierwszym wyborem przy okazji zmian w środku pola Interu, a dodatkowo na jego korzyść przemawia ogromne doświadczenie w meczach o wysoką stawkę w rozgrywkach europejskich.

Jedyną wątpliwość stanowi obecnie obsada ataku. O ile pewniakiem do gry od początku jest Edin Dzeko, tak o miejsce u jego boku rywalizują Lautaro Martinez i Alexis Sanchez. Wydaje się, że trener Inzaghi wyżej ceni sobie umiejętności Argentyńczyka, lecz ten ma ostatnio problemy ze zdobywaniem bramek w klubie, a jego starszy kolega znajduje się za to w bardzo dobrej dyspozycji.

Źródło: SkySport24