Finał Ligi Mistrzów na San Siro? (akt.)

25 lutego 2022 | 10:40 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Liga Mistrzów nieoczekiwanie powróci jeszcze do Mediolanu? Rano pojawiły się plotki, jakoby poczciwe Stadio Giuseppe Meazza rozważane było wśród potencjalnych aren rozegrania finału tegorocznych rozgrywek. Ostateczną decyzję powinniśmy poznać jeszcze dzisiaj.

Po haniebnym ataku Rosji na niepodległe państwo Ukrainy na wielu płaszczyznach rozgorzała dyskusja o wyciągnięciu konsekwencji wobec agresora. Nie inaczej jest w przypadku piłki nożnej, chociaż akurat tutaj światowe władze podchodzą do tematu z wyjątkową ostrożnością. Decyzja o odebraniu finału tegorocznej Champions League stadionowi w St. Petersburgu wydaje się być jednak przesądzona. 

Dotychczas San Siro dwukrotnie gościło u siebie finalistów prestiżowego turnieju. W 2001 roku Bayern dopiero po rzutach karnych pokonał Valencię, zaś w roku 2016 także konkurs jedenastek zdecydował o wygranej Realu nad Atletico.

Aktualizacja:

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Paryżu. Areną decydującego meczu będzie Stade de France.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00 25 lutego 2022 | 11:14   

Kto by się spodziewał ze na stadionie PSG

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 25 lutego 2022 | 11:25   

PSG gra na Parc des Princes. To inny stadion.

inter00

inter00 25 lutego 2022 | 11:59   

A mój błąd, przeczytałem Parc Des Princes :D Trzeba wrócić do podstawówki bo kuleje ze zrozumieniem

superofca

superofca 25 lutego 2022 | 18:43   

Światowe władze piłkarskie podchodzą do tematu nie z ostrożnością, a z pożałowania godną hipokryzją. Dobrze, że chociaż potrafią przyznać, że sytuacja jest nienormalna.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich