Inter wywozi punkt z Genui

25 lutego 2022 | 20:04 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Kiepska seria Interu trwa dalej. Nerazzurri zaliczyli czwarty z rzędu mecz bez wygranej, a jednocześnie trzeci kolejny bez zdobytej bramki, w efekcie czego zremisowali z Genoą 0:0.

Pierwsza połowa

3' Strzał Perisicia zza pola karnego wyłapuje Sirigu.

6' Calhanoglu z bliska uderzył tuż obok bramki Genoi.

7' Piłka trafiła pod nogi Gudmundssona, który oddał strzał z kilku metrów, ale spudłował.

23' Centrostrzał w wykonaniu Perisicia mija bramkę rywala.

28' Brozović stracił futbolówkę blisko własnej szesnastki. Po chwili uderzył Melegoni, lecz skutecznie interweniował Handanović.

33' Dżeko wpadł w pole karne Gryfonów. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Dumfriesa, ale Holender przeniósł ją nad poprzeczką.

35' Perisić dograł do wbiegającego w pole bramkowe Dżeko, jednak Bośniak nie zdążył przeciąć zagrania Chorwata.

38' Dwie próby Interu - najpierw Calhanoglu został zablokowany, potem Perisić kopnął za linię końcową.

45' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa

48' Krótkie rozgeranie wolnego przez Inter. Sanchez dorzucił wzdłuż bramki do Dumfriesa, który oddał strzał nad bramką.

53' Cambiaso zmienia kontuzjowanego Maksimovicia.

54' Perisić ukarany żółtą kartką za faul na Heftim.

57' Niecelna próba Barelli.

59' Wrzutka Perisicia do Dżeko, który minimalnie trącił futbolówkę. Po chwili z pierwszej piłki uderzył Calhanoglu, ale został zablokowany przez Cambiaso. Obrońca Genoi interweniował na tyle niefortunnie, że doznał urazu.

61' Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzą Cambiaso i Yeboah, wchodzą Calafiori i Kallon.

62' D'Ambrosio uderza w poprzeczkę po dograniu z rzutu rożnego.

65' Strzał Calhanoglu z wolnego mija bramkę Sirigu.

71' Calafiori trafia w boczną siatkę.

72' Żółta kartka dla Portanovy.

73' Boisko opuścili Sanchez i Calhanoglu, a wbiegli na nie Lautaro i Vidal.

74' Ostigard napomniany żółtą kartką za atak na Dżeko.

78' Strzał Sturaro zza pola karnego przeleciał nad poprzeczką bramki Nerazzurrich.

79' Instynktowne uderzenie Lautaro z kilkudziesięciu metrów odbija Sirigu.

82' Dwie zmiany w Genoi. Schodzą Gudmundsson oraz Portanova, wchodzą Amiri i Rovella.

83' Na boisku pojawili się Dimarco oraz Vecino, którzy zastąpili Perisicia i Barellę.

86' Akcja Dimarco, który dośrodkował w kierunku Lautaro. Argentyńczyk oddał strzał, lecz z takiej pozycji trudno było o zdobycie bramki.

87' Felipe Caicedo debiutuje w barwach Interu. Ekwadorczyk zmienił Danilo D'Ambrosio.

89' Wymiana piłki w tercecie Dżeko-Caicedo-Lautaro, zakończona strzałem tego ostatniego. Skutecznym blokiem popisał się jednak Ostigard.

90+2' Dalekie zagranie od de Vrija trafiło pod nogi Dżeko. Bośniak nie opanował futbolówki, którą złapał Sirigu.

90+4' Dżeko najwyżej wyskoczył w polu karnym, tyle że uderzył wprost w golkipera rywali.