Bez bramek w derbach Mediolanu

1 marca 2022 | 19:55 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Za nami pierwszy półfinałowy mecz Interu w Coppa Italia. Nerazzurri rywalizowali z Milanem. Żadna z mediolańskich drużyn nie trafiła do bramki przeciwnika i spotkanie zakończyło się remisem.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

4' Długie dośrodkowanie w pole karne Milanu, lecz Dzeko nie zdołał prawidłowo opanować piłki.
7' Dumfries wyrzucił piłkę z autu, podanie przedłużył Bośniak, po czym piłkę w kierunku bramki uderzył Calhanoglu, ale był to zbyt lekki strzał.
10' Inter wycofał się, piłka trafiła do Handanovicia, ten zamiast dograć ją do wolnego Skriniara, podał do Brozovicia, który stracił piłkę, po czym Saelemaekers oddał strzał, który wybronił kapitan Interu.
11' Świetna indywidualna akcja Theo, który wypracował sobie miejsce do oddania strzału, lecz piłka minęła dalszy słupek.
17' Theo sfaulował Dumfriesa. Nerazzurri nie wykorzystali rzutu wolnego.
20' Dobre wyjście ofensywne Dzeko, ale Bośniak zdołał wywlaczyć tylko rzut rożny.
23' Dośrodkowanie Perisicia w pole karne, lecz Romagnoli uprzedził Dzeko, który wychodził na dobrą pozycję.
26' Wymuszona zmiana w Milanie. Kalulu zmienił Romagnoliego.
27' Leao oddał dwa strzały - pierwszy obok bramki, drugi nad bramką.
32' Nerazzurri byli przez chwilę w natarciu, ale ich ofensywne próby zakończyły się niepowodzeniem.
33' Brozović został ukarany żółtą kartką za faul na Leao. Rzut wolny dla Milanu.
34' Rzut rożny dla Milanu.
38' Dośrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego. Perisicia uprzedził obrońca Milanu.
39' Barella próbował zdobyć bramkę z dystansu, lecz oddał niecelny strzał.
39' Dośrodkowanie Florenziego do Krunicia, który wywalczył rzut rożny.
43' Leao dograł do Saelemaekersa, którego w dobrym momencie powstrzymał powracający Perisić.
45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Strzał Dzeko nad bramką Milanu.
47' Leao oddał strzał z dystansu. Świetną obroną popisał się Samir Handanović, a piłkę ostatecznie wybił Perisić.
48' Nerazzurri ponownie zmarnowali stały fragment gry.
49' Bastoni zablokował strzał Saelemaekersa.
52' Florenzi sfaulował Brozovicia.
57' Krunić pokusił się o strzał, ale pocelował obok bramki.
58' Maignan ucierpiał w zderzeniu z Lautaro, za co Argentyńczyk zobaczył żółty kartonik.
62' Rzut rożny dla Interu, lecz ponownie nieskuteczny.
65' Vidal zmienił Barellę, a Sanchez Martineza.
66' Potrójna zmiana w Milanie. Rebić, Diaz i Messias weszli za Leao, Krunicia oraz Saelemaekersa.
70' Kolejny niewykorzystany rzut rożny Interu.
72' Błąd Vidala, Milan ruszył z kontrą, ale finalnie Diaz nie wyykończył akcji.
75' Dośrodkowanie Messiasa, lecz Theo nie doszedł do piłki.
76' Bardzo dobre podanie Dumfriesa w pole karne, lecz Dzeko ubiegł obrońca Milanu.
77. Strzał Messiasa obok bramki.
80' Correa zmienił Dzeko.
83' Dobry powrót Theo, który przerwał kontraatak Nerazzurrich.
84' Calabria wszedł za Florenziego.
88' Darmian zmienił Dumfriesa. Pierwszy mecz w barwach Interu zaliczył także Gosens, który pojawił się na boisku w miejsce Perisicia.
90' Calabria nie doskoczył do piłki po dobrym dośrodkowaniu Diaza.