Superliga jednak powstanie?

3 marca 2022 | 16:49 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Wraca pomysł utworzenia Superligi. Podczas trwającego właśnie w Londynie Business of Football Summit ma odbyć się wystąpienie Andrei Agnellego, podczas którego poinformuje on o założeniach projektu.

Nowa koncepcja zakłada kilka zmian w stosunku do pierwotnej wersji. Przede wszystkim nie byłoby stałego grona uczestników, 12 klubów założycielskich miałoby gwarancję występu tylko w pierwszej edycji, a kwalifikację uzyskiwałoby się na podstawie wyników w rozgrywkach krajowych. Przewidywane są dwa poziomy rozgrywkowe, zarówno pierwsza, jak i druga liga będzie liczyła 20 zespołów. Zmniejszona ma zostać także liczba meczów, ma być ich mniej, niż obecnie rozgrywa się w Lidze Mistrzów (125).

Pomysł ponownego powołania Super League spotkał się z krytyką ze strony prezydenta UEFA Aleksandra Cefereina. Słoweniec w takich słowach skomentował chęć wskrzeszenia tego projektu.

- Kluby mają swobodę w tworzeniu własnych rozgrywek, ale nie będą mogły rywalizować w meczach pod egidą UEFA. Jestem zmęczony tym projektem, który nie ma nic wspólnego z futbolem, lecz teraz próbują ponownie. Najpierw zrobili to w środku pandemii, teraz w trakcie wojny. Żyją w innym świecie. Gdy my pracujemy nad ratowaniem piłkarzy, oni traktują fanów wyłącznie jako konsumentów. 

Swoje równie krytyczne zdanie na ten temat wyraził także Javier Tebas, prezes La Ligi.

- Gdy tylko słyszę o trzech klubach od Superligi (Juventus, Real Madryt, Barcelona), myślę sobie, że nie robią nic poza kłamstwami. Superliga kłamie bardziej niż Putin. Musielibyśmy być idiotami, aby im uwierzyć. To trzej rozbitkowie, którzy twierdzą, że ich projekt w nikogo nie uderza. Czuję się upokorzony. Piłka nożna poniesie duże straty.

 

Źródło: różne

Polecane newsy

Komentarze: 8

dedal25

dedal25

3 marca 2022 | 16:59

Żadnej superligi nigdy nie będzie coś mi się zdaje...

cipcior

cipcior

3 marca 2022 | 18:50

A ja uważam, że to tylko kwestia czasu i jestem na tak gdyż UEFA/FIFA całkowicie już skompromitowane są.

Kevin

Kevin

3 marca 2022 | 21:04

A ja jestem zwolennikiem powstania takiej superligi. Z naciskiem na jawnosc finansow i zasad. Wystarczy zobaczyć jak rząd włoski nam pomógł podczas pandemii, jak również fifa i uefa. Ledwo przędziemy z kasa. Trzeba sprzedawać zawodników żeby zbilansować budżet. Jak sie ci klauni zachowali teraz jak tzrebabylo ruskich wywalic na zbity pysk. Zenujace to. Boją sie bo skończy sie monopol na pilke. Dla nich liczy sie tylko pieniadz

Rahi

Rahi

3 marca 2022 | 21:47

Dobrze, że dziadostwo z UEFy i FIFY nie traktują wszystkich, od piłkarzy do fanów, jako cytryn do wyciskania kasy

Matt1

Matt1

3 marca 2022 | 21:56

Rzygać mi się chce jak widzę przedstawicieli UEFA. Mam nadzieję że ta Superliga powstanie i zapoczątkuje koniec spółki Infantino, Ceferina i spółki

cipcior

cipcior

3 marca 2022 | 23:16

Przecież szydziliście z Agnellego a nasz Interek zwiał i kajał się przed ceferinem.

superofca

superofca

4 marca 2022 | 02:12

No niestety tak było. Mnie się superliga nie podoba w takiej formie ale UEFA i FIFA nie podobają mi się jeszcze bardziej.

Maciej Pawul

Maciej Pawul

4 marca 2022 | 12:25

Poziom hipokryzji, lvl master


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich