Napastnicy wykonali zadanie. Wysoka wygrana Interu

4 marca 2022 | 19:48 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

W piątkowy wieczór na Stadio Giuseppe Meazza odbył się mecz Interu z Salernitaną. Nerazzurri w końcu przerwali swoją kiepską dyspozycję. Podopieczni Simone Inzaghiego zdobyli aż pięć bramek. Fakt, że nie był to rywal z najwyższej półki, ale odblokowanie Lautaro Martineza w takim meczu, może dać efekt w kolejnych spotkaniach.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

I POŁOWA:
2' Dośrodkowanie Dzeko, Dumfies główką odgrywał do Barelli, ale ten ucierpiał w zderzeniu z obrońcą Salernitany.
4' Dobra akcja ofensywna Djuricia, który wyłożył piłkę Verdiemu, ale ten posłał ją nad bramkę Interu.
7' Żółta kartka dla Darmiana za faul na Kastanosie. Rzut wolny dla gości.
10' Dośrodkowanie Darmiana w pole karne, Lautaro uderzał głową, lecz prosto w bramkarza.
11' Świetna piłka Calhanoglu do Lautaro, ten dogrywał do Dzeko, ale Nerazzurri pogubili się w tej akcji.
12' Mousset zobaczył żółty kartonik za faul na Darmianie.
13' Rzut rożny dla Interu. Piłkę wybili defensorzy Salernitany.
15' Jeszcze jeden niewykorzystany rzut rożny podopiecznych Inzaghiego.
19' Barella dograł dobrą piłkę do Lautaro, ale Argentyńczyk trafił w poprzeczkę.
23' GOOOOL!!! W końcu Martinez trafił do bramki! Lautaro wykorzystał perfekcyjne podanie Barelli i uderzył piłkę w kierunku dalszego słupka. Sepe był bezradny.
27' Kolejny strzał Martineza. Sepe wybił piłkę za końcową linię boiska. Nerazzurri mieli kolejny rzut rożny.
31' Dzeko wypuścił Darmiana, który próbował podać do nadbiegającego Dumfriesa, ale płkę wybił Ranieri.
32' Verdi wywalczył rzut rożny.
36' Fazio zablokował strzał Martineza.
37' Kastanos został ukarany żółtą kartką za faul na Bastonim.
40' GOOOL!!! Znów to zrobili! Duet Barella - Lautaro. Doskonałe podanie Włocha do Argentyńczyka między dwóch zawodników. Martinez pewnie umieścił piłkę w bramce rywali.
44' Żółta kartka dla De Vrija.
45+1' Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA:
49' Dobre podanie Barelli do Martineza, lecz Argentyńczyka ubiegł obrońca Salernitany.
50' Bastoni zablokował Djuricia.
56' GOOOOL!!! Hat-trick Lautaro Martineza! Tym razem asystował Dzeko, a Argentyńczyk umieścił piłkę tuż pod poprzeczką.
59' Zmiany w zespole gości.
62' Vidal, Ranocchia i Gosens zmienili Calhanoglu, De Vrija i Darmiana.
64' GOOOOL!!! Pierwsza asysta Robina Gosensa! Podanie Niemca wykorzystał Dzeko.
68' Coulibaly z dystansu, ale nie zaskoczył tym strzałem Handanovicia.
69' GOOOOL!!! Bośniak ponownie trafił do bramki. Akcję rozpoczął Barella, który podał do Dumfriesa, a ten posłał precyzyjne podanie do Dzeko, który trafił do bramki.
71' Gagliardini zmienił Brozovicia. Zmiany również w Salernitanie.
74' Correa wszedł w miejsce Dzeko.
77' Bardzo dobre podanie Vidala do Correi, który oddał strzał, ale piłka minęła dalszy słupek.
78' Handanović obronił strzał głową w wykonaniu Djuricia.
81' Gagliardini długim podaniem aktywował Martineza, który dograł piłkę do Correi, ale ani jeden, ani drugi finalnie nie zdobyli bramki.
82' Dobre dośrodkowanie na Djurucia, ale Bastoni uprzedził piłkarza Salernitany.
87' Próba Dumfriesa, lecz bramkarz był nieomylny.
88' Gosens miał szansę podwyższyć wynik, ale Sepe obronił jego strzał. O dobitkę pokusił się Correa, którego zablokował obrońca drużyny gości.
90' Sepe znów obronił strzał Gosensa.