Była walka, ale Inter pożegnał się z Ligą Mistrzów

8 marca 2022 | 19:50 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

We wtorkowy wieczór, na Anfield, odbył się rewanżowy mecz pomiędzy Liverpoolem i Interem. Podopieczni Simone Inzaghiego walczyli o korzystny rezultat, a ta praca nie poszła na marne, bowiem bramkę w tym spotkaniu zdobył Lautaro Martinez. Od 63. minuty Nerazzurri musieli jednak grać w osłabieniu, bowiem z gry został wykluczony Alexis Sanchez. To sprawiło duże kłopoty, a w efekcie to Liverpool mógł cieszyć się z awansu.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

3' Nerwowy początek meczu.
4' Dośrodkowanie Skriniara. Do piłki nie doskoczył Martinez.
7' Sytuacyjny strzał Dumfrisa, lecz Alisson pewnie złapał piłkę.
9' Rzut rożny dla Liverpoolu.
10' Alisson przechwycił centrę Perisicia.
16' Rzut rożny dla Liverpoolu. Van Dijk oddał strzał, ale wprost w ręce Handanovicia.
20' Faul Fabinho na Vidalu.
25' Przerwa w meczu. Klopp zgłosił sędziemu problem zdrowotny jednego z kibiców, któremu była udzielana pomoc. W mediach społecznościowych informowano, iż był to atak serca.
30' Faul Dumfriesa na Mane. Rzut wolny. Matip uderzył piłkę głową, ale trafił w poprzeczkę.
31' Rzut rożny dla gospodarzy. Van Dijk doszedł do piłki, ale w ostatnich chwili wybił ją Skriniar.
37' Vidal wywalczył rzut rożny.
40' Diogo ukarany żółtą kartką.
41' Rzut wolny dla Interu. Calhanoglu próbował zaskoczyć Alissona bezpośrednim strzałem, lecz bramkarz Liverpoolu zdołał wybić piłkę.
40+5' Skriniar na spółkę z Handanoviciem zatrzymali akcję ofensywną gospodarzy.
40+6' Vidal został ukarany żółtą kartką za faul na Jonesie.
40+7' Alexander-Arnold wykonał rzut wolny, lecz jego strzał był niecelny.

46' D'Ambrosio zmienił De Vrija.
47' Rzut wolny dla Interu. Calhanoglu szukał w polu karnym Sancheza. Chilijczyk oddał strzał, lecz Alisson pewnie złapał piłkę.
48' Alexander-Arnold oddał strzał z dystansu.
51' Nerazzurri odparli kilka ataków gospodarzy.
52' Fatalny błąd Handanovicia mógł zakończyś się katastrofą. Bramkarz uprzedził Diogo i wybił piłkę, ale wprost pod nogi Salaha, który następnie trafił w słupek.
59' Van Dijk zablokował strzał Calhanoglu.
59' Bardzo dobra akcja Interu. Perisić dogrywał w pole karne, piłkę przepuścił Sanchez, a strzał oddał Lautaro, który wywalczył jedynie rzut rożny.
61' GOOOOOOOL!!! LAAAAUTAAAROOO!!! Martinez pokusił się o strzał z dystansu. Alisson nie miał szans wybronić tej piłki.
63' Sanchez sfaulował Fabinho, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i został wykluczony z gry. Ponadto czerwoną kartkę obejrzał Farris.
65' Keita zmienił Jonesa, a Henderson wszedł za Thiago.
70' Żółta kartka dla Mane za faul na Bastonim.
73' Kolejny rzut rożny gospodarzy, piłkę wybił kapitan Interu.
74' Zmiany w Interze. Darmian, Gagliardini i Correa zmienili Dumfriesa, Brozovicia i Lautaro.
76' Kontra Liverpoolu. Salah ponownie trafił w słupek.
79' D'Ambrosio sfaulował Mane. Gospodarze nie wykorzystali rzutu wolnego.
83; Vecino wszedł w miejsce Calhanoglu.
85' Kolejna żółta kartka, tym razem dla Bastoniego.
89' Skriniar zablokował dośrodkowanie Robertsona. Rzut rożny dla Liverpoolu. Piłkę za końcową linię boiska wybił Vecino.
90+2' Kontra drużyny Kloppa. Diaz był w idealnej sytuacji by zdobyć bramkę, ale niesamowitą interwencją popisał się Vidal, który zablokował ten strzał.
90+3' Żółta kartka dla Gagliardiniego.
90+5' Nerazzurri zmarnowali stały fragment gry.
90+6' Koniec meczu. Bilans bramek 2:1. Nerazzurri odpadli z Ligi Mistrzów.

Liverpool - Inter 0:1 (0:0)
61' Martinez

LIVERPOOL (4-3-3): 1 Alisson; 66 Alexander-Arnold, 32 Matip, 4 Van Dijk, 26 Robertson; 17 Jones (8 Keita 65'), 3 Fabinho, 6 Thiago Alcantara (14 Henderson 65'); 11 Salah, 20 Diogo Jota (23 Diaz 84'), 10 Mané.
Rezerwowi: 13 Adrian, 62 Kelleher, 7 Milner, 12 Gomez, 15 Oxlade-Chamberlain, 18 Minamino, 21 Tsimikas, 27 Origi, 67 Elliott.
Trener: Jürgen Klopp.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij (33 D'Ambrosio 46'), 95 Bastoni; 2 Dumfries (36 Darmian 75'), 22 Vidal, 77 Brozovic (5 Gagliardini 75'), 20 Calhanoglu (8 Vecino 84'), 14 Perisic; 10 Lautaro (19 Correa 75'), 7 Sanchez.
Rezerwowi: 21 Cordaz, 97 Radu, 9 Dzeko, 13 Ranocchia, 18 Gosens, 32 Dimarco, 88 Caicedo.