Remis o smaku porażki

19 marca 2022 | 17:02 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Ponownie bez zwycięstwa. Po wyrównanym meczu Nerazzurri podzielili się punktami z Fiorentiną. Goście wyszli na prowadzenia za sprawą Lucasa Torreiry, lecz do wyrównania dość szybko doprowadził Denzel Dumfries. Pomimo dogodnych okazji z obu stron nie uświadczyliśmy więcej bramek.

7' Handanović odbił przed siebie strzał Gonzaleza, lecz obyło się bez konsekwencji.

14' Bramkarz Interu na raty poradził sobie z uderzeniem Saponary.

21' Udana praca gospodarzy w defensywie. Najpierw Skriniar zablokował strzał Gonzaleza, następnie Vidal ofiarnie powstrzymał Saponarę.

29' Handanović uprzedził rozpędzonego Gonzaleza i zapobiegł niebezpieczeństwu.

32' Ekwilibrystyczna i zarazem bardzo nieudana próba Vidala w dogodnej sytuacji.

37' Dzeko dość przypadkowo znalazł się w dobrej okazji na zdobycie gola, ale szybkie wyjście Terracciano okazało się skuteczne.

38' Milenković dostał żółtą kartkę.

40' Lautaro umieścił piłkę w siatce po dograniu od Dumfriesa, lecz sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną u Argentyńczyka.

42' Bardzo nieudany strzał Biraghiego. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

45' Koniec pierwszej połowy.

47' Terracciano obronił strzał Vidala, dobitka Barelli przeleciała tuż nad poprzeczką.

50' Gol dla Fiorentiny. Gonzalez poradził sobie z Perisiciem i dograł w pole karne do Torreiry, który mimo asysty dwóch graczy wpakował piłkę do siatki.

54' Terracciano przeciął zagranie od Perisicia.

55' Mamy remis! Perisić posłał precyzyjne podanie w kierunku Dumfriesa, a Holender strzałem głową doprowadził do wyrównania.

56' Żółta kartka dla Saponary.

62' Indywidualna akcja Perisicia, ale Terracciano skutecznie interweniował.

63' Bramkarz Violi popełnił prosty błąd, niestety gracze Interu nie zdołali go wykorzystać.

64' Venuti przewrócił Lautaro w polu karnym i arbiter wskazał na jedenastkę dla Interu. Analiza VAR doprowadziła jednak do zmiany decyzji i przyznania wolnego dla Fiorentiny.

72' Żółta kartka dla D'Ambrosio.

74' Ikone zmienił Saponarę.

74' Podwójna zmiana w ataku Interu. Sanchez i Correa za Lautaro i Dzeko.

80' Dimarco zastąpił Bastoniego, Gosens zmienił Perisicia.

86' Zbyt lekki strzał Barelli i Terracciano nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

89' Indywidualna akcja Correi, Vidal wycofał piłkę do Sancheza, a ten był bliski zdobycia bramki, lecz szczęśliwa interwencja Biraghiego uratowała Fiorentinę. To powinien być gol.

90' Caicedo zmienił Vidala.

90+1' Potrójna zmiana u gości. Quarta za Milenkovicia, Callejon za Gonzaleza, Cabral za Piątka.

90+4' Po szybkim wyprowadzeniu piłki Ikone znalazł się w sytuacji sam na sam z Handanoviciem, lecz bramkarz Interu wygrał podwójny pojedynek ze skrzydłowym Violi.