Pinamonti: Lukaku wiele mnie nauczył

30 marca 2022 | 20:16 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Udanymi występami w barwach Empoli Andrea Pinamonti stara się zapracować na powrót do Mediolanu i prawdziwą szansę w barwach ukochanego Interu. Poprzedni sezon Włoch spędził w zespole Antonio Conte i chociaż pełnił w nim raczej marginalną rolę, to bardzo dobrze wspomina ten czas.

W rozmowie z DAZN Pinamonti podkreślał rolę, jaką w jego piłkarskim rozwoju odegrali trener i koledzy z zespołu:

- Wiele słyszałem, że marnuję rok, ale tak nie było. Pomimo tego, że nie grałem regularnie, nauczyłem się bardzo wiele, może nawet więcej niż kiedykolwiek. Byłem świadomy swojego wyboru. Wiedziałem, że Inter jest pełen mistrzów, ale wspólnie z agentem postanowiliśmy zostać i pracować z Conte. Wiedziałem, że może mnie wiele nauczyć.

- Dużo nauczyłem się od trenera i kolegów z zespołu. Romelu Lukaku to dobry olbrzym. Jeden z najmilszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. To bardzo spokojny człowiek i wspominam go bardzo dobrze. Wiele razem wspólnie żartowaliśmy i dawał mi wiele cennych rad. Najbardziej przydatne było to, w jaki sposób używać swojego ciała. Powtarzał, że dla napastnika to kluczowy element i staram się do tego stosować w obecnym sezonie.

Źródło: DAZN

Polecane newsy

Komentarze: 2

DonPietro

DonPietro 30 marca 2022 | 20:39   

Wiem, że wielu już go skreśliło ale ja bym mu dał w przyszłym sezonie szanse. Tańszy w utrzymaniu niż Sanchez, a może jednak dać tyle samo bramek. A to jednak Interista, więc zawsze da z siebie wszystko.

Zobaczymy, co Marotta wymyśli na przyszły sezon.

inter00

inter00 30 marca 2022 | 21:00   

Zgadzam się, na pewno nie jest gorszy już Scamacca


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich