Ten przeklęty Turyn...

31 marca 2022 | 08:45 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Przed zbliżającym się spotkaniem z Juventusem panuje powszechna opinia, iż ewentualna przegrana zespołu Simone Inzaghiego definitywnie zakończy marzenia o obronie mistrzowskiego tytułu przez ekipę z Mediolanu. Trzeba przyznać, że w meczu o być alby nie być Inter nie mógł trafić na bardziej niewygodnego przeciwnika.

Zwykło się mówić, że istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki. Przedmeczowe wyliczenia faktycznie nigdy nie mogą być brane za pewnik, o czym zresztą boleśnie przekonaliśmy się stosunkowo niedawno przy okazji rywalizacji z Genoą. Na papierze wydawało się, iż wygrana Interu powinna być tylko formalnością, lecz boisko brutalnie zweryfikowało nasze plany.

Przy okazji wyjazdu do Turynu nie sposób jednak nie sięgnąć do statystyk, które jednoznacznie pokazują, iż obiekt Juventusu jest wyjątkowo niegościnny dla przyjezdnych z czarno-niebieskiej części Lombardii. Nerazzurri na wygraną w Piemoncie czekają już od 10(!) spotkań, na które składa się 7 porażek i 3 remisy. Od ośmiu lat mediolańczykom udało się zdobyć ledwie 4 gole przeciwko Juve, podczas gdy rywale trafiali aż 16 razy.

Ostatnia wygrana przypada na sezon 2012/2013. Drużyna prowadzona przez Andreę Stramaccioniego pokonała Bianconerich 3:1 po dwóch trafieniach Diego Milito i bramce Rodrigo Palacio. Z obecnej kadry tamtą wiktorię pamiętają jedynie Samir Handanović, Andrea Ranocchia i Arturo Vidal, który zresztą otworzył wynik meczu, oczywiście dla Juventusu.

Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby najbliższe spotkanie zakończyło fatalną passę kolejnych niepowodzeń i napisało nowy rozdział w historii starć dwóch odwiecznych rywali. Wszystko w głowach, nogach i rękach czarno-niebieskich. Na Turyn!