Bergomi: Inzaghi był pod wrażeniem Lukaku

31 marca 2022 | 20:01 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Mówiąc o ostatnich ligowych problemach Interu Giuseppe Bergomi przyznał, że praca na ławce trenerskiej Nerazzurrich wymaga wyjątkowych cech charakteru. Ekspert telewizyjny pozytywnie wypowiedział się też na temat ewentualnego powrotu Romelu Lukaku.

- Zespół zawsze odzwierciedla swojego trenera, w dobry lub w zły sposób. Simone ma inne podejście do zawodników, jest bardziej otwarty na dialog. Ma swoją osobowość, ale jak mawiał Giovanni Trapattoni, kiedy w Interze sprawy nie układają się najlepiej, trafiasz do wirówki. Potrzeba nieco więcej doświadczenia.

- Inter zawsze święcił sukcesy z charyzmatycznymi trenerami: Bersellinim, Trapem, Mancinim, Mourinho i Conte. Inzaghi ma charakter, ale wyraża go w inny sposób. Mogę powiedzieć, że nigdy nie myślał o zmianie taktyki, nawet kiedy kontuzjowany był Marcelo Brozović. W zeszłym sezonie Antonio Conte postanowił cofnąć się głębiej, aby wygrywać mecze.

- Lukaku był najlepszy we Włoszech. Nadal jestem zdanie, że z nim w składzie Inter był inną drużyną. Z całym szacunkiem dla Edina Dżeko i innych, Lukaku miał wpływ na grę pod względem siły, tempa i przywództwa. Dźwigał Inter na swych ramionach. Gdyby pojawiły się ku temu warunki, sprowadziłbym go z powrotem. Inzaghi wyznał mi, że nigdy nie pracował z tak mocnym napastnikiem, mimo że spędzili razem zaledwie dziesięć dni.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich