Mamy to! Inter wygrał w Turynie!!!

3 kwietnia 2022 | 19:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Zwycięstwo! Po trudnym i brzydkim spotkaniu podopieczni Simone Inzaghiego zdołali jednak pokonać zdecydowanie lepszy piłkarsko Juventus. O wygranej gości zadecydował powtórzony rzut karny wykorzystany przez Hakana Calhanoglu. Przy pierwszej próbie lepszy był Wojciech Szczęsny.

Pierwsza połowa:

1' Strzał Vlahovicia i spokojnie interweniował Handanović.

2' Żółta kartka dla Lautaro.

5' Moratta oddał niecelny strzał głową.

8' Szczęsny odbił piłkę po strzale głową Skriniara.

9' Nieudane piąstkowania, a następnie niepewne zachowanie Handanovicia. Na szczęście Chiellini z najbliższej odległości nie potrafił wepchnąć piłki do bramki, która odbiła się jeszcze od poprzeczki.

11' Dybala oddał strzał z dystansu, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

15' Handanović obronił strzał Cuadrado.

15' Rabiot zobaczył żółtą kartkę.

16' Morata obok bramki po strzale głową. Świetne podanie od Vlahovicia.

26' Locatelli został ukarany żółtą kartką.

28' Handanović obronił strzał Dybali.

29' Bardzo nieudana próba strzału w wykonaniu Brozovicia.

31' Składna akcja Interu, ale De Ligt w porę zablokował Calhanoglu.

34' Zakaria zastąpił kontuzjowanego Locatellego.

43' Wzięty w kleszcze Dumfries przewrócił się w polu karnym rywali. Sędzia początkowo nakazał grać dalej, ale po analizie wideo zdecydował się podyktować jedenastkę dla gości.

45+1' Calhanoglu przegrał pojedynek ze Szczęsnym. Polak obronił rzut karny, lecz po chwili piłka wpadła do siatki po niefortunnej interwencji jednego z obrońców. Arbiter odgwizdał jednak faul na korzyść Juventusu.

45+4' Po kolejnej interwencji VAR Irrati nakazał powtórne wykonanie jedenastki. Piłkarze gospodarzy zbyt wcześnie wbiegli bowiem w pole karne.

45+4' Żółte kartki dla Cuadrado i Skriniara.

45+5' Do piłki ponownie podszedł Calhanoglu, lecz tym razem był już skuteczniejszy. 1:0 dla Interu!

45+8' Vlahović uderzył obok bramki.

45+10' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

50' Niecelny strzał Dybali.

52' Ponownie źle zachował się Handanović, lecz interwencja Brozovicia zażegnała niebezpieczeństwo.

57' Perisić uprzedził Vlahovicia w bardzo dogodnej sytuacji pod bramką Interu.

59' Correa zastąpił Lautaro, Darmian zmienił Dumfriesa.

63' Vlahović ograł Skriniara, ale uderzył niecelnie.

73' Kean i De Sciglio pojawili się za Moratę i Alexa Sandro.

73' Indywidualny rajd Zakarii i piłka zatrzymała się na słupku po uderzeniu Szwajcara.

75' Żółta kartka dla Perisicia.

76' Żółta kartka dla Calhanoglu.

78' Vidal i Gagliardini za Calhanoglu i Brozovicia.

79' Niedokładnym przyjęciem Vidal zmarnował świetną sytuację w polu karnym.

82' Niecelny strzał Correi w dogodnej pozycji.

83' Handanović z łatwością obronił strzał Dybali.

85' Bernardeschi zmienił Cuadrado, Arthur zastąpił Rabiota.

90' Dybala z wolnego nad bramką.

90+1' Gosens zastąpił Dzeko.

90+6' Koniec meczu.

***

Juventus - Inter 0:1 (0:1)

Gol: Calhanoglu 45+5.

JUVENTUS (4-2-3-1): 1 Szczesny; 6 Danilo, 4 De Ligt, 3 Chiellini, 12 Alex Sandro (2 De Sciglio 73'); 27 Locatelli (28 Zakaria 34'), 25 Rabiot (5 Arthur 85'); 11 Cuadrado ( 20 Bernardeschi 85'), 10 Dybala, 9 Morata (18 Kean 73'); 7 Vlahovic.
Rezerwowi: 23 Pinsoglio, 36 Perin, 19 Bonucci, 24 Rugani.
Trener: Massimiliano Allegri.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 95 Bastoni; 2 Dumfries (36 Darmian 59'), 23 Barella, 77 Brozovic (5 Gagliardini 77'), 20 Calhanoglu (22 Vidal 77'), 14 Perisic; 9 Dzeko (18 Gosens 90'), 10 Lautaro (19 Correa 59').
Rezerwowi: 97 Radu, 6 De Vrij, 7 Sanchez, 8 Vecino, 13 Ranocchia, 32 Dimarco, 88 Caicedo.
Trener: Simone Inzaghi.

Komentarze: 37

LordGuziec

LordGuziec

3 kwietnia 2022 | 20:14

Żegnaj scudetto kolejny mecz zaczynamy w 10! Żegnaj Dżepeto.... Przynajmniej Lautaro będzie miał cień w ataku grając z tym czymś... Topola będzie stała i tylko gałęziami machała...

3 kwietnia 2022 | 21:07

Narazie pierwsze 15 minut jadą z nami niestety. Dużo strat u nas i podania tylko do bramkarza

3 kwietnia 2022 | 21:49

Dzeko zamiast izotonikow pije chyba ukorzeniacz.... Na farcie ale prowadzimy oby nasza obrona wytrzymała jak najdłużej to pojawi się na pewno okazja do kontry tylko kim ta kontre zrobić Dzeko?

3 kwietnia 2022 | 22:54

Kończycie ten mecz. Słabo się Inter ogląda ale ważny wynik!!!!

Pepesz1908

Pepesz1908

3 kwietnia 2022 | 22:55

Tak to sie zalatwia!!!! Tak jest. Wygral lepszy. Jak zawsze, najlepszy. Inter!! Forza

Kacpi26tv

Kacpi26tv

3 kwietnia 2022 | 22:56

Brawo drużyna ale błagam niech to będzie ostatni taki nasz mecz w tym sezonie. Fajnie że w końcu w jakimś sezonie nie przegrywamy meczu z juve a jeszcze pierwszy raz od dekady wygrywamy u nich. Brawo drużyna i oby ta wygrana w końcu nas odpaliła

biegaj141

biegaj141

3 kwietnia 2022 | 22:58

Gdybyśmy grali z takim zaangażowaniem, determinacją i wyrachowaniem, to na pewno w lidze byśmy prowadzili. Udało się 3 punkty mega istotne należą do nas i to jest najważniejsze

wróbel1908

wróbel1908

3 kwietnia 2022 | 23:04

Niewiarygodne że grając takie gówno wygraliśmy ale najważniejsze zwycięstwo. Forza Inter

Navi10

Navi10

3 kwietnia 2022 | 23:06

Proszę niech to będzie początek złotej serii i by już do końca 3 punkty zawsze trafiły do niebieskiej części Mediolanu

3 kwietnia 2022 | 23:07

Mecz nie wygrany tylko przepchnięty, ale takie mecze też się zdążają i trzeba umieć je wygrywać tak jak było to dzisiaj. Na plus Skriniar, D’Ambrosio, Dumfries No i może Correa ale to tylko dlatego że porównaniem dla niego był nasz duet wirtuozów. Dżeko do zezłomowania, Inzaghi musi się nauczyć że dla niego to max 60 min gry. Lautaro żałosny, Handa też nie lepiej. Ale cóż, trzeba się cieszyć i obyśmy wyciągnęli z tego meczu wnioski

KawaOpole

KawaOpole

3 kwietnia 2022 | 23:11

Ale Noc
Ale Noc
Bajka wynik
Liczę że mentalnie się zespół odbuduje i teraz będziemy punktować pelne pulę do końca sezonu

3 kwietnia 2022 | 23:14

Żałosne było jak w 93 minucie judki bili się twarzami o barki naszych i padali na murawę w nadziei na faul xD

rafal

rafal

3 kwietnia 2022 | 23:29

Gratulacje nad Judaszem i tyle tyle bo co do gry to było po prostu kryminał z naszej strony Oprócz Barelli i Skriniara to reszta poziom naszej pierwszej ligi

ArturO888

ArturO888

3 kwietnia 2022 | 23:34

Nie ważne jakie, ale zwycięstwo w Turynie zawsze smakuje doskonale. Oby przy okazji było to bodźcem do końca tej agonii w ofensywie w tym roku.

Najlepsi na boisku w Interze dzisiaj to Brozovic, Skriniar i Barella. Dobrą zmianę dał też Darmian. Wcześniej Dumfries grał poprawnie i wywalczył rzut karny.

Najgorsi tradycyjnie Dzeko i Lautaro. Perisic kiepsko, podobnie po wejściu Correa i Vidal.

Tak czy inaczej walka o Scudetto trwa dalej. Forza Inter!

Maradon.

Maradon.

3 kwietnia 2022 | 23:35

Mimo wygranej to chyba był najgorszy mecz w tym sezonie, jeżeli Simone się nie ogarnie i nie posadzi Dzeko na lawie to będzie z Hellasem strata punktów i nic te zwycięstwo nam nie da. Aczkolwiek wygrana w takim stylu z Juve jest jakimś wynagrodzeniem za poprzednie pechowe porażki.

KawaOpole

KawaOpole

4 kwietnia 2022 | 00:32

Na następny mecz w ataku Correa i Sanchez..
Ps
Wygrywamy z Jufe na wyjeździe a tu 23 komentarze ...jak by trzeba jechac po nas to z 56 komentarzy by było

Inter88

Inter88

4 kwietnia 2022 | 00:50

Jedyne co cieszy to wynik i realna szansa na obronę tytułu ale z taką grą i tym kaleczenie piłki nożnej przez nasz Inter to aż wstyd ten tytuł obronić. Po dzisiejszym meczu nadal uważam że nie wygramy scudetto ale może na koniec będę mile zaskoczony a od następnego meczu zagramy lepiej i nie będziemy już łatwo gubić punktów.

Granit Xhaka

4 kwietnia 2022 | 01:08

Wchodzę do judków na różne strony by się pośmiać i zgłaszać tych co przeklinają Inter. Świetna zabawa

4 kwietnia 2022 | 08:15

Fajnie,że 3 punkty no ale umówmy się,że mogliśmy to przegrać i to nie mało. Pierwszy mecz powinniśmy wygrać a nie zremisować więc uważam że życie zabrało i dało. Dla mnie atak lauraro Dzeko to jest tak jakbyśmy już grali o dwóch mniej a hanada co dzisiaj odwalał to zawał serca można dostać. Trzeba obronić majstra i zrobić parę transferów bo to ile daje vlahovic Juve to żaden z naszych piłkarzy nie wykreował tyle sytuacji co jeden vlahovic.

DonPietro

DonPietro

4 kwietnia 2022 | 08:36

Chyba pierwszy raz wygrywamy w tym sezonie będąc gorszym od przeciwnika. Żeby los oddał co zabrał, to by jeszcze ze trzy mecze takie powinny być :D

Kto grał słabo każdy widział, kto ciągnął wózek do przodu też. Najważniejsze są 3 pkt.

Mam nadzieję, że w kolejnych meczach Inzaghi będzie mniej się bał namieszać w pierwszej jedenastce. Correa i Darmian dobra zmiana. Więcej minut powinien dostawać Gosens. Martwi środek pola ale Brozo w formie i Barella coś sie budził, więc może będzie coś lepiej.

4 kwietnia 2022 | 09:54

Szok, po prostu szok. Kiedy wydaje się, że kiedy jak nie dziś, zawsze przegrają. Jak nie dawałem im szans, udało się xD nie ma czego oceniać, bieda z nędzą, ale ten jęk judaszy lepszy od scudetto

oster

oster

4 kwietnia 2022 | 13:32

Tragiczny mecz w naszym wykonaniu, bez pomysłu na grę, z fatalnie wykonanym rzutem karnym który na szczęście został powtórzony i oprócz tego to 90 minut obrony... no wygraliśmy ale na bardzo dużym farcie bo taktyki to żadnej nie było...

4 kwietnia 2022 | 18:46

Tragiczny mecz kolego to byl w wykonaniu Juventusu. My wygralismy, wiec mecz byl swietny. Chcialbym takie w kolejnych latach. Nawet bardzo

Hagen

Hagen

4 kwietnia 2022 | 20:06

Za miesiąc nikt nie będzie mówił o tym jak ten mecz wyglądał tylko ile punktów zostało z niego wywiezionych. Szczęście i arbiter w końcu się trochę uśmiechnęli do nas. ;)
A przy okazji jak sobie czytałem na świeżo po meczu komentarze na live u Amici Sportivi to od tego trzasku pękających dup Juventinich zasnąć nie mogłem XD

orki

orki

4 kwietnia 2022 | 22:45

Mecz byl nerwowy strasznie ale fajnie sie go ogladalo . A tutaj Lukasz zatrzymal nam Milan :) teraz same zwyciestwa do konca ! Forza Inter!