Inzaghi: Ten wynik musi nam dać pewność siebie

4 kwietnia 2022 | 00:09 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Zwycięstwo nad Juventusem było dla Interu pierwszym triumfem w Serie A od czasu spotkania z Salernitaną. Wygrana ta pozwala Nerazzurrim na pozostanie w walce o scudetto, nie powinno zatem dziwić, że w pomeczowej rozmowie z DAZN Simone Inzaghi wypowiadał się w dosyć optymistycznym tonie.

- Te trzy punkty mają fundamentalne znaczenie. Ścigamy Milan i Napoli, chcieliśmy utrzymać dystans. Zgubiliśmy punkty, które postaramy się odzyskać w ośmiu ostatnich meczach.

- Myślę, że ta wygrana pozwoli na zdjęcie narastającej presji, w tym na moją osobę. Jednak nie uważam, abym jakoś bardzo ją odczuwał, jeszcze wiele przed nami. Po ostatnich rezultatach bycie pod presją powinno być dla Interu czymś normalnym, choć brakowało nam kilku istotnych graczy. Mówiło się o złym doborze formacji. Teraz ruszamy w pogoń, mówi się, że nadal jesteśmy faworytami, lecz na tym stadionie nie wygraliśmy od prawie 10 lat. Jeszcze nic nie zrobiliśmy, ten wynik musi nam dać pewność siebie w kontekście rywalizacji z Napoli i Milanem. 

- Mam kontrakt, klub zaproponował mi przedłużenie go, ale powiedziałem, że powinniśmy się wstrzymać i poczekać na wyniki końcowe. Kontrakty mają swoją wartość. Siedem miesięcy dobrej pracy zostało przyćmione przez trzy remisy, lecz czuję, że wszyscy darzą mnie zaufaniem. Nawet fani, którzy pojawili się wczoraj w Appiano i nas dopingowali. Pojawiła się krytyka, ale jestem w piłce od 30 lat, dobrze jest akceptować tę konstruktywną.

- Karny był, podobnie jak późniejszy gol Calhanoglu, powtórka nie była potrzebna.

- Juventus nie sprawił nam dużych trudności, w sytuacji z poprzeczką Handanović był faulowany. W drugiej połowie szansę miał Zakaria, jednak piłkarze nie pozwolili Juve na wiele, wiedzieliśmy, jaki to zespół.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00

4 kwietnia 2022 | 00:24

Nie, w ogóle Juventus nie sprawił nam trudności XD Pełna kontrola meczu w naszym wykonaniu, posiadanie piłki, liczbę strzały i okazje. A nie czekaj…

smerf1600

smerf1600

4 kwietnia 2022 | 00:33

Dobra Szymon, dziś więcej szczęscia niż rozumu, wygrana naprawde fartowna patrząc na poczynania Handy czy okoliczności zdobycia bramki. Weźcie się poważnie w garść, jeszcze jest kilka meczy, teoretycznie 3 pkt straty do lidera to nie jest jakoś bardzo dużo tylko trzeba by regularnie punktować. Z mocnych rywali mamy tylko Romę więc zakasać rękawy i uwierzyć, że to jeszcze jest możliwe. Milan nie wygra wszystkich 7 meczy do końca

oster

oster

4 kwietnia 2022 | 05:54

Inzaghi obudź się człowieku bo od trzech miesięcy nie da bardzo się oglądać tych meczy na trzeźwo, no gra stanęła całkowicie...

master

master

4 kwietnia 2022 | 11:08

@smerf1600 powiedziałbym, że 4 punkty straty do lidera, przy tej samej ilości punktów lepszy stosunek ma Milan... dlatego dla nas lepiej, żeby Milan miał dwa remisy zamiast jednej porażki. Oczywiście jeżeli mówimy o Milanie - jeżeli na koniec będzie tyle samo punktów z Napoli to my mamy przewagę ze względu na lepszy stosunek spotkań bezpośrednich. W małej tabeli wygrywa Milan 7pkt (zwycięstwo z nami i Napoli + remis z nami), później my jesteśmy 2 remisy i zwycięstwo z Napoli co daje 5 pkt i Napoli 4 punkty, zwycięstwo z Milanem i remis z nami.

Garon_92

Garon_92

4 kwietnia 2022 | 18:13

Szymon przestań pierdo...ć o nastawieniu do meczów. Dałeś dupy razem ze sztabem w kwestii przygotowania zespołu po zimie i tyle. W dodatku taktyki nie ma w ogóle laga na dziadka to nie taktyka. Gdybyśmy choć przez nie wiem łącznie 45 minut grali dobrze tak że juve musiałoby się bronić to rozumiem takie słowa ale gdyby nie jeden błąd gówno by było. Przesrales na początku sezonu punkty i teraz. Sam chłopie zmień nastawienie bo kolejny sezon będziesz oglądał w tv (edycja 2022.04.04 18:14 / Garon_92)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich