Jaka przyszłość czeka młodych napastników?

7 kwietnia 2022 | 14:52 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do historii młodych, zdolnych napastników Interu, którzy byli brutalnie weryfikowani przez piłkarską rzeczywistość przy pierwszym poważniejszym wypożyczeniu. W ten obraz na szczęście nie wpisuje się ani Martin Satriano, ani Sebastiano Esposito. Nic więc dziwnego, iż w Mediolanie wiążą z nimi poważne plany.

Niewykluczone, że przynajmniej jeden z wymienionych graczy zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu. Równie prawdopodobne jest jednak pożegnanie dobrze rokującego duetu. Wszystko uzależnione będzie od ofert, które latem wpłyną do mediolańskiego klubu.

Według wyliczeń dziennikarzy La Gazzetta dello Sport Nerazzurri mogliby zarobić na wspomnianej dwójce nawet 25 mln euro, co może okazać się sporą pokusą, zwłaszcza w kontekście finansowych ograniczeń. W przypadku Esposito zawarty został zapis o możliwości definitywnego transferu ze strony FC Basel za kwotę 8 mln euro. W Mediolanie zastanawiają się, czy nie lepiej byłoby ściągnąć piłkarza z powrotem, a następnie poczekać na znacznie wyższe oferty innych klubów. 19-latek daje podstawy ku takiemu myśleniu, gdyż nawet pomimo pewnych około boiskowych problemów, jego pobyt w Szwajcarii należy ocenić za bardzo udany. Dotychczas w 27 rozegranych meczach, Włoch uzbierał 6 trafień i 9 asyst.

Coraz większe zainteresowanie wzbudza też postawa Satriano. Młody Urugwajczyk bez żadnych kompleksów wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce Stade Brest i po 9 ligowych meczach ma już na koncie 4 trafienia. Jego postawa nie umknęła uwadze innym francuskim klubom. W ostatnich dniach mogliśmy przeczytać m.in. o wstępnych zainteresowaniu ze strony Marsylii.

Waszym zdaniem, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w przypadku naszych bohaterów?

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 7

inter00

inter00 7 kwietnia 2022 | 15:07   

Zostawić Pinamontiego a resztę napastników opchnąć. Przy braku kasy warto by postawić na naszych młodych zawodników, tak samo do kadry włączyłbym Agoume

kandziak

kandziak 7 kwietnia 2022 | 15:25   

Satriano to bedzie kozak. Musi wrocic do Włoch nawet do serie B

Ronaldo

Ronaldo 7 kwietnia 2022 | 16:16   

Zostawić ich obu. Będą z nich ludzie.

shakurspeare

shakurspeare 7 kwietnia 2022 | 18:03   

Gdzie w serie b z ogórkami

Rahi

Rahi 7 kwietnia 2022 | 18:25   

W serie A też ogórki, mogą się ogrywać

Lord Nord

Lord Nord 7 kwietnia 2022 | 19:40   

Satriano to mi szkoda, on jest duzo lepszy od tych naszych stojacych w rozkroku, oddajacych razem w czasie meczu 0,5 szczalu... nie strzalu tylko jakiegos wojlboja z odbicia:-(
Nie rozumiem tego, brak nam napastnikow, przeciez szeroka lawa to konkurencja, ambicja walka
A oddajemy dwoch takich co gryzli by trawe, nie kumam, nie kumam!!!

DonPietro

DonPietro 7 kwietnia 2022 | 23:17   

I tak pewnie ich sprzedają. U nas się nie stawia na swoich.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich