Correa wygrywa rywalizację z Sanchezem

8 kwietnia 2022 | 16:20 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W Appiano Gentile trwają przygotowania do sobotniego meczu z Hellas Werona. Włoska prasa nie ma większych wątpliwości w kontekście wyjściowego ustawienia Nerazzurrich. Trener Inzaghi postawi na sprawdzone nazwiska.

Z pewnością zabraknie jedynie Lautaro Martineza, który pauzuje za żółte kartki. Faworytem do wskoczenia w jego miejsce jest Joaquin Correa. Tucu wygrywa rywalizację z Alexisem Sanchezem, dla którego prawdopodobnie ponownie przewidziana zostanie jedynie rola zmiennika.

Zadanie mocniejszego wspierania duetu napastników ma podobno należeć do Hakana Calhanoglu. Pozycja Turka nie ulegnie zmianie, lecz piłkarz otrzyma więcej boiskowej swobody. Na wahadłach ponownie ma wybiec duet Denzel Dumfries-Ivan Perisić. Ich zmiennicy szykowani są do gry w kolejnym meczu ligowym ze Spezią.

W defensywie szykuje się nam powrót Stefana de Vrija. Holender był nieobecny z powodu problemów z udem, lecz wszystko jest już w porządku i jutro zobaczymy go od pierwszych minut.

Przewidywana jedenastka:

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Correa.

Źródło: La Gazzetta dello Sport