Remis Primavery, grało dwóch Polaków

12 kwietnia 2022 | 17:20 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Akademia2 min. czytania

Rozczarowujący remis Primavery, która na własnym boisku nie potrafiła pokonać walczącego o utrzymanie Napoli. Wynik spotkania otworzyli goście, a do wyrównania doprowadził Cesare Casadei, który wykorzystał rzut karny wywalczony przez Olivera Jurgensa.

Tym samym podopieczni Cristiana Chivu spadli z drugiego na trzecie miejsce w tabeli, a to za sprawą wygranej Cagliari z Torino.

W tym meczu wystąpiło dwóch Polaków. Zarówno Jan Żuberek, jak i Hubert Idasiak z Napoli wybiegli na boisko od pierwsze minuty. Napastnik Nerazzurrich opuścił murawę po godzinie gry, bramkarz Partenopeich rozegrał 90 minut i popisał się kilkoma niezłymi interwencjami.

INTER - NAPOLI 1:1 (1:1)
8' D'Agostino - 33' Casadei (k.)

INTER: 1 Rovida; 27 Dervishi (19 Silvestro 60'), 3 Cortinovis, 23 Moretti, 6 F.Carboni; 14 Fabbian, 4 Sangalli (25 Grygar 59'), 8 Casadei; 7 Peschetola (10 Iliev 73'); 9 Jurgens (30 Owusu 79'), 35 Żuberek (22 Abiuso 60').
Rezerwowi: 12 Basti, 21 Botis, 5 Hoti, 13 Matjaz, 15 Fontanarosa, 16 Cecchini Muller, 26 Mirarchi.
Trener: Cristian Chivu.

NAPOLI: 1 Idasiak; 3 Costanzo, 5 Iaccarino (19 Di Dona 87'), 7 Acampa (33 Giannini 56'), 10 Ambrosino (11 Cioffi 34'), 15 Spavone (6 Gioielli 87'), 18 Hysaj, 26 Pontillo, 30 Vergara (9 Pesce 87'), 32 D'Agostino, 94 Saco.
Rezerwowi: 22 Boffelli, 14 Nosegbe-Susko, 37 De Marco, 99 Mercurio.
Trener: Giorgio Di Vicino.

Arbiter: Samuele Andreano.
Asystenci: Dell'Olio - Castro.