Inter wywozi trzy punkty ze Spezii

15 kwietnia 2022 | 17:53 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Nie był to wielki mecz w wykonaniu Interu, lecz dzięki trafieniom Brozovicia, Lautaro oraz Alexisa Nerazzurri pokonali Spezię 3:1 i wykonali ważny krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu.

Przebieg meczu:

5' Po błędzie Perisicia piłka trafiła pod nogi Gyasiego, który przegrał pojedynek z Handanoviciem.
10' Żółta kartka dla Simone Bastoniego za faul na Calhanoglu.
18' Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym Spezii wyskoczył Dumfries, lecz nieczysto trafił w piłkę.
20' Niecelna próba Calhanoglu z dystansu.
25' Dwa skuteczne wybicia Skriniara we własnej szesnastce.
27' Correa zabrał się z piłką i tuż przed polem karnym wycofał ją do Calhanoglu. Turek strzelił niecelnie.
31' GOOOOOOOL!!! Brozović dośrodkował w pole karne do D'Ambrosio. Obrońca odegrał głową do nadbiegającego Chorwata, a ten uderzył z pierwszej piłki pod poprzeczkę bramki Provedela.
37' Boisko opuścił Reca, którego zastąpił Ferrer.
39' Po dograniu Perisicia dwukrotnie uderzał Correa, ale dwukrotnie został zablokowany.
45+1' Lekki strzał Dumfriesa z kilku metrów nie sprawił problemów Provedelowi.
45+2' Długie prostopadłe podanie Barelli w kierunku Dżeko. Bośniak nie opanował piłki, przez co nie stworzył zagrożenia pod bramką Spezii.
45+3' Koniec pierwszej połowy.

45' Agudelo zastąpił Kovalenkę.
54' Barella zatańczył z piłką w polu karnym, ale oddał niecelny strzał.
59' Podwójna zmiana i w Spezii, i w Interze. U gospodarzy weszli Verde i Nzola, a zeszli Bastoni i Manaj. W ekipie gości Lautaro i Alexis zastąpili Dżeko oraz Correę.
69' Fatalne pudło Dumfriesa. Perisić wypatrzył niepilnowanego Holendra, jednak ten z bliska przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
70' Kuriozalna zmiana w Spezii. Nzola pojawił się na boisku z biżuterią w uchu. Gdy zauważył to sędzia, kazał mu ją zdjąć. Angolczyk nie podołał zadaniu, przez co musiał zastąpić go Antiste.
71' Dwie próby Lautaro Martineza - pierwsza zblokowana, druga chybiona.
73' GOOOOOOOL!!! Dośrodkowanie Perisicia z lewej strony. Lautaro trącił piłkę, ale to wystarczyło, aby zatrzepotała ona w siatce.
75' Kolejne roszady w Interze. Darmian i Vidal zastąpili Dumfriesa oraz Calhanoglu.
82' Po jednym ze starć Alessandro Bastoni złapał się za nogę. Sztab gości zareagował natychmiast i wprowadził w jego miejsce de Vrija.
86' Żółta kartka dla Nikolaou za faul na Barelli.
88' Spezia łapie kontakt! Maggiore przymierzył z szesnastu metrów niemal w okienko bramki Handanovicia.
90' Sanchez z dystansu, ale nad bramką.
90+1' Próba Agudelo z dalszej odległości nie mogła zagrozić bramce Nerazzurrich.
90+2' Alexis źle rozprowadził groźnie zapowiadający się atak Interu.
90+3' Perisić wpadł w pole karne, ale jego próba trafiła w boczną siatkę.
90+4' GOOOOOOOL!!! Sanchez był faulowany, jednak piłka trafiła do Lautaro i arbiter puścił grę. W tym czasie Chilijczyk wstał, wbiegł w pole karne, poczekał na podanie od Argentyńczyka i dobił rywala.