AC Milan może zbudować nowy stadion bez Interu

16 kwietnia 2022 | 13:15 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

AC Milan może zostać sprzedany przez Elliott Management, a to z kolei może skomplikować plany budowy nowego stadionu z Interem. We włoskiej prasie pojawiły się pogłoski o możliwej samodzielnej inwestycji nowych właścicieli.

W cieniu wyścigu po tegoroczne Scudetto zapadają kluczowe decyzje dotyczące nowego stadionu. AC Milan i Inter mają w planach budowę wspólnego obiektu w pobliżu Stadio Meazza. Miasto przedłuża wydanie zgody na rozpoczęcie budowy, oba mediolańskie kluby się niecierpliwią, a w prasie pojawiły się plotki o możliwym przeniesieniu lokalizacji inwestycji.

Wczorajsze wydanie Gazzetta dello Sport niespodziewanie poinformowało o innym możliwym scenariuszu. Zdaniem Agencji Reutera zainteresowany kupnem Milanu jest fundusz inwestycyjny Investcorp z Bahrajnu, który zaoferował równo miliard euro. Jeśli Rossoneri faktycznie zmienią właścicieli na Investcorp, nie ma wątpliwości, że włodarze będą wciąż zainteresowani budową nowego stadionu, co mogłoby pomóc przyspieszyć zwrot inwestycji.

Pojawia się jednak następujące pytanie, czy Investcorp będzie honorował dotychczasowe ustalenia z Suning Group, czy też wyłamie się i spróbuje samodzielnie sfinalizować inwestycję w planowany obiekt. Na deklaracje przyjdzie czas najpewniej dopiero po sfinalizowaniu zakupu, jednak jedno, co wydaje się dziś pewne, to że nowy stadion dla Nerazzurrich znów oddala się w czasie.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Maldini76

Maldini76 16 kwietnia 2022 | 14:51   

Eeeee wróżenie z fusów. Na chwile obecną fakty są takie, że Milan ledwo wiąze koniec z końcem, generalnie u nas (jak to w serieA) bida i gdyby nie Pioli to z tym budżetem i składem Milan byłby poza top4. Swoją drogą Milan kiedyś był łączony z Arnaultem, a Inter z saudyjskimi szejkami od Newcastle, a jak jest to wiadomo.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich