Pioli: Musimy powstrzymać Brozovicia

18 kwietnia 2022 | 12:57 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Przed nami ostatni bezpośredni epizod rywalizacji mediolańskich zespołów w bieżącym sezonie. Stawką wtorkowego meczu będzie finał Pucharu Włoch. Stefano Pioli na konferencji prasowej zapewniał, że jego podopieczni są odpowiednio zmotywowani i skoncentrowani, aby osiągnąć cel. Szkoleniowiec Milanu mówił też, w jaki sposób będzie chciał powstrzymać atuty Nerazzurrich.

- Im bardziej pozostajesz zjednoczony, tym większe są twoje szanse na zwycięstwo. Wczoraj zjedliśmy wspólnie miły obiad, także w towarzystwie rodzin. To był pozytywny dzień, nawet jeśli najważniejsze jest jutrzejsze spotkanie.

- Calabria i Romagnoli zostaną poddani dzisiaj ocenie. Pierwszy miał wczoraj pewne trudności, ale dzisiaj powinien już trenować normalnie. Drugi nie trenował jeszcze z zespołem, zobaczymy, co wydarzy się dzisiaj. Gabbia miał tylko skurcze, to nic poważnego. Musimy wygrać każdy mecz, jeśli chcemy walczyć do samego końca. Widzę bardzo skoncentrowany i zmotywowany zespół.

- Czy jutrzejsze derby będą mieć wpływ na losy scudetto? Nie, nie dla mnie. Niezależnie od wyniku, który może zagwarantować miejsce w finale Pucharu Włoch, liga to jednak inna sprawa. Niezależnie od przebiegu jutrzejszego meczu, w lidze musimy postarać się wygrać wszystkie mecze, aby pozostać w grze o tytuł.

- Nowy właściciel? Nie rozmawialiśmy o tym. Klub jest zawsze blisko drużyny, wspiera nas. Teraźniejszość Milanu jest solidna, przyszłość może być jeszcze lepsza.

- Jutro będziemy musieli dobrze czytać grę. Są momenty, kiedy przyspieszamy, w innych zwalniamy. Inter może być niebezpieczny przy otwartej przestrzeni. Będziemy musieli dobrze zarządzać piłką. W drużynie jest płomień, ale mamy go pod kontrolą. Widzę, że gracze słusznie pozostają skoncentrowani, uważni i zmotywowani, aby potwierdzić pozytywne aspekty, których dokonujemy.

- Nie ma sensu wspominać o pierwszym meczu. Zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań, ale jutro czeka nas zupełnie inna gra. Każdy zawodnik musi wierzyć, że w ostatniej części sezonu może odegrać decydującą rolę. Rebić ma takie cechy i ma się dobrze. Właśnie on i inni gracze mogę mieć kluczowe znaczenie.

- Sami musimy stać się swoim punktem odniesienia. Musimy zrobić to lepiej niż w poprzednim sezonie. Jeśli dostaniemy się do finału, to już będzie oznaczało postęp. Musimy pokonać samych siebie. Nasza postawa i sposób gry przeciwko Interowi, zawsze wyglądały podobnie. Inter jest trudny do pokrycia, zmusza przeciwnika do ciągłego biegania. Mamy swoją strategię. Będziemy potrzebować jakości z piłką przy nodze i bez niej.

- Przeciwko Interowi ważne jest aby powstrzymać Brozovicia, dlatego bardziej prawdopodobny jest występ kogoś z dwójki Krunić-Kessie niż Diaza. Saelemaekers w przeszłości występował na boku obrony, ale nigdy w naszym zespole. Nie sądzę, aby rozpoczął na tej pozycji, ale może stanowić pewne rozwiązanie w ramach rozwoju spotkania.

Źródło: Football-Italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 4

Copacabana1

Copacabana1 18 kwietnia 2022 | 13:13   

Powodzenia

inter00

inter00 18 kwietnia 2022 | 13:18   

Czyli Inzaghi powinien pomyśleć nad wsparciem Brozo chociażby przez cofnięcie Hakana jednak ufam że Chorwat i tak sobie poradzic

Bartek2301

Bartek2301 18 kwietnia 2022 | 14:04   

W takich meczach Brozo biega za dwóch.

Rahi

Rahi 18 kwietnia 2022 | 14:25   

Hakan chwilowo naprawdę niewiele daje, taki Vecino z ułożonym strzałem. Dużo strat, akcji kombinacyjnych jak na lekarstwo, nie robi przewagi. Przynajmniej mając naprzeciw siebie dobrych graczy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich