Inzaghi: To dla nas kluczowy mecz

22 kwietnia 2022 | 15:51 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Inter jest na fali wznoszącej, w ostatnich tygodniach wygrał trzy mecze ligowe z rzędu oraz wywalczył awans do finału Pucharu Włoch. Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Romą Simone Inzaghi podkreślał, że drużyna musi utrzymać dobrą formę, bowiem na tym etapie sezonu każde spotkanie ma wielką wagę.

Ten tydzień jest niezwykle ważny. Wygrana z Milanem dodała nam pewności siebie, dzięki temu zagramy w kolejnym finale i to jest najważniejsze. 

- Nigdy nie straciliśmy wiary w siebie, zgromadziliśmy mniej punktów, niż powinniśmy. Do końca sezonu został miesiąc, każdy mecz musimy rozegrać ze spokojem. 

- Zdajemy sobie sprawę, że zmierzymy się z jednym z najmocniejszych zespołów w lidze, który ma świetnego trenera. Mourinho bardzo dobrze radzi sobie w Romie, musimy być czujni. To dla nas kluczowy mecz.

- Correa, podobnie jak cały zespół, świetnie zagrał przeciwko Milanowi. Na tę chwilę niedostępny jest wyłącznie Vidal, który w derbach doznał urazu kostki. Podstawowi pomocnicy grali bardzo dużo, lecz Vidal, Gagliardini i Vecino dobrze wyglądają na treningach i mogą nam pomóc. Liczymy, że Arturo powróci do gry szybciej, niż się spodziewamy.

- Trzeba zapomnieć o derbach, jutro gramy z zespołem, który jest w formie. Musimy być zdeterminowani i mieć świadomość, że do końca sezonu każdy rywal będzie chciał sprawić nam spore kłopoty.

- Spotkanie z Juventusem było bardzo istotne, w dodatku rozgrywaliśmy je w newralgicznym momencie sezonu. Piłkarze ciężko pracują, oczekiwania wobec nas rosną, ale to musi dać im pewność, że możemy skończyć sezon w jak najlepszym stylu.

- Mam szczęście, że mogę trenować i Gosensa, i Perisicia. Obaj są świetnymi piłkarzami, nie opuszcza ich dobre samopoczucie. Zagrali ze sobą przez 20 minut w meczu z Hellasem. Ivan może występować na prawej stronie, ale tam są Dumfries i Darmian, którzy także są w dobrej dyspozycji.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 22 kwietnia 2022 | 22:18   

Roma to ostatni zespół który może mieć szanse żeby nas pokonać

galica13

galica13 22 kwietnia 2022 | 23:56   

Taki jesteś pewien? A Udine i Bologna u siebie?

inter00

inter00 23 kwietnia 2022 | 07:23   

Jeżeli mamy aspiracje na mistrza to takie zespoły powinniśmy zjeść, Roma to trochę wyższy kaliber


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich