Rozpędzony Inter rozbił Romę

23 kwietnia 2022 | 17:01 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Kolejna cenna wygrana na koncie podopiecznych Simone Inzaghiego. Po bardzo dobrym spotkaniu Nerazzurri pokonali 3:1 zespół Romy. Na trafienia Denzela Dumfriesa, Marcelo Brozovicia i Lautaro Martineza w samej końcówce odpowiedział jedynie Henrikh Mkhitaryan.

7' Dimarco spróbował szczęścia bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz Rui Patricio nie miał problemów z obroną.

18' Potężne uderzenie Calhanoglu z dystansu. Golkiper Romy jednak zdołał zatrzymać ten strzał.

20' Mkhitaryan obok bramki po próbie zza pola karnego.

29' Mancini bliski szczęścia po strzale głową. Piłka przeleciała obok bramki.

30' 1:0 dla Interu!!! Fenomenalne prostopadłe podanie od Calhanoglu do Dumfriesa. Holender wyszedł sam na sam i niczym rasowy napastnik wykończył akcję.

36' Mancini ukarany żółtą kartką.

40' Drugi gol dla gospodarzy! Perisić wypuścił w bój Brozovicia, a ten zdecydował się na indywidualną akcję w polu karnym rywali, którą zakończył precyzyjnym uderzeniem. Piękny gol Chorwata.

45' Dumfries oddał niecelny strzał głową po wrzutce od Dimarco.

45+1' Żółta kartka dla Brozovicia.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Dimarco uprzedził El Shaarawy'ego po indywidualnej akcji Pellegriniego.

51' Lautaro oddał mocny strzał z ostrego kąta, Rui Patricio odbił piłkę na rzut rożny.

52' 3:0!!! Calhanoglu posłał piłkę z rzutu rożnego, a Lautaro Martinez strzałem głową podwyższył prowadzenie Interu!

57' Pellegrini uderzył z dystansu, lecz Handanović zdążył z interwencją.

63' Correa i Bastoni w miejsce Dzeko oraz Dimarco.

64' Perez i Veretout zmienili El Shaarawy'ego oraz Pellegriniego.

72' Gosens zastąpił Perisicia, Gagliardini Brozovicia.

75' Fatalne nieporozumienie Karsdorpa z Rui Patricio, ale Correa nie potrafił wykorzystać prezentu.

78' Vina i Shomurodov weszli za Zalewskiego oraz Abrahama.

79' Oliveira ukarany żółtą kartką.

80' Bove zmienił Oliveirę.

82' Sanchez zastąpił Lautaro.

85' Honorowe trafienie dla Romy. Mkhitaryan precyzyjnym strzałem wykończył podanie od Shomurodova. Handanović nie miał szans.

87' Żółta kartka dla Calhanoglu.